Znáte ji z televizní soutěže Stardance. Alice Stodůlková dnes platí za zkušenou a velmi obratnou tanečnici. Její začátky však byly krušné a ke slávě jí pomohlo obyčejné štěstí.

Jak jste se dostala k tanci? Přivedla mě k němu maminka, která mi sama vybrala právě tuhle aktivitu. Zajímavé je, že se mi, aniž to předem tušila, strefila do vkusu. Tanec mě tak chytil, že od tréninků jednou týdně jsem se dostala až ke každodenním. A přitom mě musela vozit z Frýdku-Místku až do Ostravy…

Prozraďte nám něco ze svých tanečních počátků… Začala jsem s latinsko-americkými tanci pro děti a postupně si přidávala další discipliny – balet, jazz, show dance… Prošla jsem si vším proto, aby moje „latina“ byla perfektní a dynamická.

Pokud vím, tak jste se stala několikanásobnou mistryní republiky právě v latinsko-amerických tancích… Ano, to bylo v soutěži družstev. Když mi bylo osmnáct let, na mistrovství republiky jsme se s partnerem umístili na pátém místě. Největším naším úspěchem pak bylo to, když jsme se ve Velké Británii na největší soutěži světa dostali v konkurenci pěti set párů až do čtvrtfinále, to znamená mezi osmnáct nejlepších.

Jak jste se dostala do soutěže Stardance? Náhodou. Lidé kolem mne mi říkali: "Jsi šikovná, proč nezkusíš konkurz na Stardance?" Ale mně se do toho nechtělo. Můj tehdejší taneční partner ale prohlásil, že do Prahy na konkurz pojede a požádal mě, abych jela s ním. Řekla jsem si: "Když už tam jedu, tak to zkusím taky." A dopadlo to tak, že jeho nevzali a mě ano.

Dnes už vás zná celá republika… Chtěla jste se tancem živit odjakživa? Ano, přestože mě moji rodiče trochu zrazovali. Přesto jsem se rozhodla, poté, co jsme s Pavlem Křížem zvítězili ve Stardance, že zůstanu v Praze a zkusím to. Snadné to nebylo. Bydlela jsem v garsonce s kamarádkou, žila z pár korun a obcházela taneční studia… Rok jsem bojovala a vyplatilo se to. Dneska už jsem samostatná a tanec – moje láska – je mou profesí.

Může se naučit tančit muž či žena jakéhokoli věku? Jistě a podotýkám, že jsem zvyklá i na klientky, které nemají partnera. Každé ženě se věnuji individuálně, vysvětlím jí, co je třeba. A pokud je sama, zatančím si s ní, jako „partner“, já. Působím v tanečním studiu Tančírna a od ledna opět povedu kurzy tance v karlínském Holmes Place. Těším se na vás!

Více se o tanci i o televizní soutěži Stardance dozvíte v novém čísle časopisu Glanc, s Alenou Šeredovou na obálce, které je právě v prodeji.