Herečka Aňa Geislerová (37), která je jednou z hlavních hvězd nového filmu Fair play, bez mučení přiznává, že ji sport zrovna dvakrát neoslovuje.

"Jsem z antisportovní rodiny a je to tak rok, co jsem naposledy provozovala nějaký ten rychlejší pohyb. Ale lepším se. Pomalu začínám cítit brnění v nohou a určitě v nejbližší době tělo lehce potrápím. Mám to alespoň v plánu," řekla s úsměvem na projekci nového snímku.

Když už by měla jmenovat některý, který ji alespoň trošku zaujal, pak by to byl prý volejbal, běh, badminton nebo lyžování. A tím výčet končí.

Film Fair play, který natočila Andrea Sedláčková, se vrací do osmdesátých let v Československu a konkrétně ke státem řízenému dopingu. Kromě dramatického příběhu je především o lidské důstojnosti v totalitním státě a o ceně, kterou musel zaplatit každý, kdo se tomuto systému postavil.

V roli mladé, talentované sprinterky se představí Judit Bárdos, její matku hraje Geislerová, trenéra Roman Luknár a dále se na plátně objeví i Eva Josefíková, Ondřej Novák, Roman Zach, Igor Bareš a řada dalších.

Protagonisté nového filmu Fair Play

Foto: Herminapress.cz