Operní pěvkyně Andrea Kalivodová (37) se vdala! Sladké ano Radku Tögelovi řekla v kostele sv. Tomáše na Malé Straně před zraky svých nejbližších a přátel.

"Svatba pro mě neznamená jen formalitu nebo jednodenní oslavu, ale je to závazek. Pouto, kterým stvrzujeme navzájem svou touhu jít dál životem bok po boku," netajila dojetí Andrea, která se oblékla do bílé róby z dílny známé české návrhářky Jiřiny Tauchmanové.

"Vstupem do manželství pro mě a Radka svoboda určitě nekončí. Milujeme se, budeme mít miminko, plánujeme společný život, ale chápeme i jeden druhého a jeho potřeby," řekla s úsměvem na rtech operní hvězda, která se na podzim stane maminkou.

Manželé využili jedinečnou možnost, kterou kostel sv. Tomáše nabízí, a sice spojení s hotelem The Augustine Prague, kde se konala svatební hostina.

"Milujeme tradice, takže jsme samozřejmě jedli knedlíčkovou polévku z jednoho talíře jednou lžící," prozradila Andrea. Menu pokračovalo pravou českou svíčkovou a část hostů si zvolila plátek lososa.

Na stole nechybělo víno z Moravy ani domácí slivovice, vždyť nevěsta i její rodina pochází z Brna. Došlo i na pověstné rozbití talíře pro štěstí a společné zametání střepů rukou nedílnou.

Popřát novomanželům přišli mimo jiné starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, zpěvačka Kateřina Mátlová, zpěvák a herec Roman Vojtek s rodinou. Malé dcerky Romana Vojtka a jeho švagrové doprovodily v roli družiček Andreu k oltáři.

Foto: Archiv