Co takhle podat pomocnou ruku a uštědřit úsměv i nepříteli? Právě to je téma nejnovější výstavy fotografií herečky Andrey Kerestešové, která nese název Syndrom aneb mezi nebem a zemí. 

Herečka na svých snímcích představuje podobizny nejen herců, jako Jana Budaře nebo Petru Horváthovou, ale také svého životního partnera Mikoláše Růžičku. Andree se podařila také zajímavá fotografie Libora Boučka, jenž je hereččin kamarád, a proto také přijal nabídku vernisáž moderovat. Lenu Brauner uvidíme na netradičním místě ještě v těhotenství a Terezie Kovalová je stylizována do ďábla s andělem. K vidění budou také fotografie z Andreiných cest po Indii, Africe nebo Číně. Syndrom je již druhou výstavou Andrey Kerestešové. Se svou tvorbou se již od počátku snaží zajímavě znázornit známé osobnosti a jí blízké.

„Jedná se o vyjádření hledání pravdy, dobra, smutku, života i smrti. Tak nějak jednoduše nové klišé ve starém obalu,“ říká herečka. „Syndrom vznikl na základě potřeby vyjádřit se a zároveň položit otázky, na které si odpověď musí najít každý sám.“ vysvětluje.

S výstavou se spojil Nadační fond pomoci Karla Janečka. A proč právě podpořili tento projekt? Cílem Nadačního fondu pomoci je podpora lidí, kterým bylo nějakým způsobem ublíženo buď násilím fyzickým, nebo psychickým, případně iracionálním jednáním.

Foto obrazy pro veřejnost budou k vidění ve slovenské restauraci Panonia v pražském Karlíně a od 1. července poputují do veganské restaurace Plevel. V srpnu pak do rodného Slovenska, do tatranského hotelu International.

Foto: Archiv