„V šedesátých letech jsme si věci nemuseli kupovat. Bylo možné dostat skoro všechno zadarmo. Všechno byla reklama.“

Pokud byste se rádi vydali v letních měsících na výlet, pak máme pro vás zajímavý tip. Vydejte se do Hluboké nad Vltavou. Tamější zámek hostí ve svých prostorách – ve kterých sídlí Alšova jihočeská galerie – jedinečnou výstavu světoznámého umělce s československými kořeny. Hlavní výstavní prostory jsou umístěny v bývalé zámecké jízdárně, která je spojena se zámkem impozantní oranžérií.

IMG_9795

Lokace na výstavu byla prý vybrána zcela záměrně – není většího kontrastu než dát pop-art do prostor zámeckého komplexu. Výstava je mnoha směrech unikátní. Nabídne více než 90 originálních velkoformátových umělcových děl, jedinečné předměty a artefakty z Warholovy dílny i jeho osobní věci nebo sbírku slavných obalů hudebních alb, která Andy navrhl a vytvořil.

Zajímavostí bude replika Warholova studia „The Factory“, kde si návštěvníci mohou vytvořit vlastní dílo na motivy Andyho Warhola.

IMG_9861

Autorem projektu je Daniel Hovorka, který o něm říká: „Od nápadu po realizaci uběhlo jen devět měsíců. Datum třináctého byl vybrán záměrně – třináctka je Andyho šťastné číslo. A název: ANDY WARHOL – ZLATÁ ŠEDESÁTÁ má v kontextu s naší ponurou československou historií jistý provokativní význam.“

Výstava se otevírá 13.července a trvá do září 2013.