I když je, co se pobytu ve tmě týče, zpěvačka Aneta Langerová (25) mezi českými hvězdami rekordmankou, celý týden by prý asi nedala.

"O terapii tmou jsem už slyšela a dlouho o tom přemýšlela. Něco do sebe to rozhodně má, ale asi jsem do té fáze ještě nedospěla, to už je přece jenom dost náročné," nechala se slyšet patronka Nadačního fondu Světluška, který každý rok zve do oblíbené kavárny Potmě.

"Pokaždé je to jiné. Dovnitř člověk vždy jde s jinou náladou, je to hlavně o pocitech. Pamatuji si, že když jsem vstoupila poprvé, lekla jsem se, protože takovou tmu ani neznáme," zavzpomínala Langerová.

Pobyty v kavárně a v neposlední řadě také pozorné kavárníky a kavárnice si zpěvačka nemůže vynachválit. "Je to jiné přemýšlení nad vším, pořád něco vidíme a dojímáme se, ta tma je krásná v tom, že můžete projevit svojí fantazii, ponoříte se do svého světa. Slyšíte zvuky, cítíte vůně, nevidíte billboardy a reklamy," říká.

Pořádnou tmu si ale Aneta užije také na Šumavě, kam pravidelně, vždy před létem, jezdí. "Zavřu se někde na samotě a tvořím. Jezdí za mnou i moji muzikanti, takže je to i práce. Přemýšlím si tam a odpočívám, sbírám šišky a inspiraci pro nové písničky," směje se.

Foto: Herminapress.cz