Dcera Dalibora Jandy, Jiřina Anna Jandová (22), pokřtila v pražském Coco Café Baru nový singl a videoklip Mlha za duhou. Při této příležitosti nám prozradila, že ač je dítětem oblíbeného zpěváka, cestu k muzice si hledala dlouho…

Jak tenhle vábivý ploužák vznikl, podílela jste se na tvorbě? Jsem spoluautorka, protože vše, co vytváříme, děláme dohromady, ale samozřejmě hlavní autor je táta, Dalibor Janda. Text k písni napsal Petr Šiška. Myslím, že se nám skladba povedla, možná to nebude nečí gusto, ale moje gusto to rozhodně je.

V písni zpíváte: Zamilovaná, nemilovaná já jsem… Jste momentálně zamilovaná? Jsem. Ale neprozradím do koho, to si budu střežit, jako největší tajemství!

Vedl vás otec ke zpívání odmalička? Trochu ano. Ale už v mém útlém věku za ním chodili lidé z různých vydavatelství, jestli bych nenazpívala dětské písničky. Ale já byla strašně stydlivé dítě. A táta nechtěl, abych byla zpěvačka. Postupem času jsem začala skládat a našla jsem si ke zpívání cestu sama. Ale táta mi jasně řekl, že dokud neudělám maturitu, tak mi v hudební branži pomáhat nebude.

Měl Dalibor nějakou svou představu, co z vás bude? Myslím, že by se mu líbilo, kdybych si třeba založila kosmetické studio. Kdo ví, možná na to jednou dojde. Ale do ničeho mě nikdy nenutil.

Když jste spolu před chvílí zpívali duet, bylo vidět, jak si to užívá… Určitě. Ale musím říct, že mě nikdy moc nechválil, je docela přísný. Rozhodně to není typ otce, který by mi neustále pochleboval. O to víc si vážím toho, když nějaká pochvala přijde – v tu chvíli vím, že se mi něco opravdu povedlo.

Foto: Herminapress