Jsem na Slovensku. Co mají Slováci a Slovenky společného s námi? Stejné komplexy, touhy a starosti. Svědčí o tom otázky, které jsem včera dostala. Třeba:

Milá Halino, jak se mám chovat k manželovi, který mne vůbec nevnímá? A teď, když je mu kolem šedesátky, tak se zbláznil a chodí do posilovny, koupil si drahé kolo a víkendy si plánuje s partou a beze mne…

Milá Klárko, Hm. Jak se k němu chovat? Asi podobně. Začněte taky chodit do posilovny, kupte si nejdražší kosmetiku a víkendy absolvujte s kamarádkami ve wellness.

Halinko, máte někdy pocit, že se vám nic nedaří? A že nikdo nechápe, jak jste dobrá?

Bohdanko, ten pocit mám pořád! Včera jsem utrpěla docela absurdní zážitek. Zvonil mi telefon a pochopila jsem, že je to ze zahraničí. „To je paní Pawlowská?“ zeptal se mne jakýsi muž se špatnou češtinou.

„Ano.“ „To jsem rád, že jsem vás sehnal. Jsem z německé televize z ART a dostali jsme na vás tip!“ „Báječné!“ zahlaholila jsem. „Víte, my připravujeme televizní cyklus…“ „Bezva!“ skočila jsem mu nadšeně do řeči. „A moc bychom vás potřebovali…“ „Jistě, s ART jsem vždycky chtěla spolupracovat…“ vyhrkla jsem. „Ten cyklus bude prozatím dvanáctidílný…“ pokračoval pán. „Jasně, první řada, chápu…“ řekla jsem. “Ten cyklus bude…“ „Hlavně, že bude!“ nevydržela jsem potlačit svou radost. „Ten cyklus bude o…“ „O?“ „O šimpanzi černém…“ „Buch!“ asi s takovou ránou mi hračky spadly do kanálu a mé naděje byly tamtéž.

Pán se špatnou češtinou mi pak vysvětlil, že mne shání proto, že jsem jednou jako hosta v Banánových rybičkách měla šimpanze, a že by ho moc rádi z mého pořadu vystřihli a použili ve svém.

Vzpomněla jsem na Ferdu. Šimpanze Ferdu přivedl tehdy do studia pan Berousek ze svého cirkusu a Ferda se choval relativně mravně, ale najednou uprostřed natáčení se vymrštil a políbil mne do dekoltu. Vášnivě. Bolestivě. Měla jsem tam asi měsíc obrovský temně modrý cucflek. Točilo se ve středu a pak v sobotu jsem se dozvěděla ve zprávách, že Ferda musel opustit cirkus a Berouskovi ho věnovali ZOO. Ferda byl totiž nezvladatelný. Měla jsem štěstí, že mne JENOM líbal!

No … tak nebudu mít kariéru v německé televizi. Nevadí, na Slovensku je krásně. Mají tu vynikající halušky, lokše a brynzu!

A až tu se svou talk show skončím, těším se na Češky a Čechy. Zvu vás na své představení 12.11. v divadle U Hasičů. Přijďte! Má máma má narozeniny a možná tam bude taky. Soutěžit o vstupenky můžete zde.

Ať žijí opice, lidi a Glanc!