Není od věci dávat prostor mladým hercům. V případě snímku Něžné vlny, který si klade nemalé ambice na to stát se novým filmovým hitem, je to ale možná málo.

Když se v roce 1995 začínající Saša Gedeon vytasil s filmem Indiánské léto, mnoho lidí mělo za to, že Klára Issová a Tatiana Vilhelmová mají před sebou zářnou filmovou i televizní budoucnost.

Trefili se! Protože obě jmenované uspěly a dodnes jsou velmi vyhledávanými herečkami. Dnešní hvězdy to mají o poznání těžší. Důkazem budiž ti, kdo zazářili v novém snímku Něžné vlny, kde excelují například Jan Budař, Taťjana Medvecká nebo Hynek Čermák a Lucie Šteflová.

Zvláště posledně jmenovaní to budou mít dost těžké. Nových hvězd filmového plátna není mnoho a ty stávající, i když se tváří velmi přátelsky a přístupně, mezi sebe nové pouštějí jen velmi nerady.

Kdo ví, třeba se nový snímek Jiřího Vejdělka zařadí mezi hity, podobně jako Ženy v pokušení nebo Účastníci zájezdu, na druhou stranu nebude lehké podobné mety dosáhnout a zařadit se mezi takové parády jako Pelíšky a podobně! I když filmu propůjčili jména i další známí herci, například Vica Kerekes nebo Martin Pechlát.

Foto: Herminapress.cz