Barvení vlasů je dnes naprosto běžnou součástí péče o vzhled. Nový odstín si můžete dopřát v kadeřnickém salonu nebo v pohodlí domova. Pokud volíte druhou variantu, je dobré vědět o celém postupu barvení trochu víc, aby byl výsledek co nejlepší. Poradíme vám, jak na to!

Výběr barvy – to je první a zásadní krok, který vás před obarvením vlasů čeká. Zvolit ten správný odstín není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Jednak je třeba přihlédnout k tomu, jaký barevný typ představujete – tedy zvolit takový odstín, jež bude ladit k vašemu odstínu pleti a barvě očí. Každopádně byste měli zvolit takovou barvu, v níž se budete cítit pohodlně. Při výběru odstínu musíte vzít v potaz vaši přirozenou barvu vlasů. Ta bude hrát při barvení velmi důležitou roli a výsledek může značně ovlivnit. Proto je třeba věnovat pozornost informacím na zadní straně balení. Tady bývá k dispozici vzorník, který prozradí, jak bude pravděpodobně výsledek barvení vypadat. Ideální je vybrat si barvu, která se nebude lišit od vašeho původního o víc než jeden až dva odstíny. V dnešní době je trendem přirozenost, takže nic nepokazíte ani v případě, že zvolíte tón, jež se co nejvíce podobá vašemu – dokáže totiž vlasy oživit a dodat jim vyšší lesk.

Od pěny k šamponu Pokud jste si zvolila odstín, pak je třeba rozhodnout se, na jak dlouho si přejete změnit barvu vlasů. Řeč je tedy o trvanlivosti barvy. Je rozdíl, jestli potřebujete vlasy jen rozsvítit, toužíte experimentovat nebo prostě potřebujete jen dobarvit šediny. Na výběr jsou dnes tři typy barev podle stupně trvanlivosti obarvení. Zvolit si však můžete i formu, která vám bude vyhovovat. K dispozici jsou nejen klasické krémové přípravky, ale také nejrůznější pěny, masky či šampony.

Ke kořínkům Při barvení obecně platí, že byste se měla držet návodu uvedeném na obalu produktu. Toužíte po oživení barvy a nádherném lesku? Pak stačí, když necháte tónovací šampon působit jen 5 minut. Jestliže dobarvujete odrosty, pak nejdříve obarvěte kořínky a nechte barvu působit po doporučenou dobu. Potom naneste zbytek barvy po celé délce vlasů, nechte působit 10 minut a následně opláchněte.

První pomoc Někdy je výsledek jiný, než jste si přála. V takovém případě pro vás máme záchranné tipy! Když je barva příliš výrazná, umyjte si vlasy šamponem proti lupům a nechte ho působit o něco déle než obvykle. Poté naneste intenzivní vlasovou kúru a nechte ji působit 30 minut. Mají vaše vlasy po barvení načervenalý nebo oranžový odstín? Možná jste zkrátila doporučenou dobu působení. Zkuste aplikovat blond barvu ještě jednou, ale nechte ji působit kratší dobu. Dalším řešením je aplikace světlejšího popelavého odstínu.

Foto: 123rf.com