Můžete mít bezchybnou pleť a nádherné šaty, ale ruku na srdce, nejdůležitější jsou vlasy! Co právě teď letí a jak se starat o svou kštici vám prostřednictvím vašich dotazů prozradí kadeřník Filip Gregor.

Z čeho se dělají lupy a jakým způsobem je mohu odstranit? Lupy jsou způsobené kvasinkovou bakterií Pytirosporum ovale která je obsažena v běžné mikroflóře na pokožce. Pokud nastane v organismu nějaký problém nebo nerovnováha (např. stres, ale příčinou může být i teplo, vlhko, dědičné faktory), kvasinka se přemnoží a organismus začne reagovat zvýšeným dělením buněk, což se projeví například jako lupy ve vlasech. Dělí se na dva druhy – suché a mastné. Suché lupy jsou bílé, padají na oděv, kdežto mastné jsou více do žluta a shlukují se v ložiskách na pokožce. Základní péčí je používání produktů bez obsahu sulfátů a vlasy vždy důkladně proplachovat.

Jsou právě in pánské kotlety? Ano, měly by ale být úzpusobeny celkovému stylu klienta a jeho střihu.

Manželovi se dělá na hlavě kolečko, existuje nějaký přípravek, kterým by se docílilo znovuobnovení růstu? CAVIAR Clinical od ALTERNY, úžasná 3-kroková kúra na 6 týdnů, která nejenže zamezí dalšímu padání, ale podpoří v růstu nové vlasy a posílí ty současné. Tato báječná řada zachránila vlasy již několik mým plešatícím klientům :)

Jaký je rozdíl mezi barvami, které jsou k dostání v drogériích (ve vyšší cenové kategorii) a těmi, které se používají v kadeřnictví? Barvy v drogerii  nehledě na značku a cenu se vyrábí z odpadních barviv, barev na textil, koberce apod. Nelze tedy očekávat žádnou kvalitu – barva nikdy nechytí tak jako na obrázku, vlasy nebudou příjemné na dotyk a můžou se i velmi poničit. Barvení vlasů je komplikovaný proces, u kterého je potřeba vzít v potaz spoustu věcí – např. kvalitu a poréznost vlasů, přírodní výšku tónu, stupeň šedivosti, podklad, požadovaný výsledek a na základě toho určit vhodný produkt a následně odstín. Domácí barvení tedy nemohu v žádném případě doporučit. Barvy v kadeřnictví jsou profesionální oxidační barviva, která většinou i pečují o vlas v průběhu barvení a není tedy třeba se obávat nežádoucího výsledku.

Více o odborníkovi:

FILIP_GREGOR_20130401_0770-Edit

Filip Gregor již pátým rokem úspěšně provozuje vlastní kadeřnický salón, nesoucí jeho jméno, Filip Gregor Hair Design, na pražských Vinohradech. Za 10 let praxe má za sebou velké množství rozličných školení od firem L’oreál, Wella a dalších. Absolvoval akademii Roberta Starého v Praze a také prestižní londýnskou akademii TONI&GUY.

Foto: 123rf.com a archiv