Uhrančivý herec Jordan Haj (25) je mužem činu! I když delší trať běžel naposledy na střední, troufl si na pětikilometrovou etapu a obstál. V cíli na něj navíc čekala jeho přítelkyně Emma Smetana (25) se sladkou odměnou.

Obyčejně Haj, který září v seriálu Gympl, dobíhá jenom tramvaj a běžecké oblečení měl na sobě asi před sedmi lety. Trať libereckého závodu přitom patří v kalendáři RunTour mezi ty nejnáročnější! Ale ani to Jordana neodradilo.

"Když to dám já, dá to každej," povzbuzoval sebe i ostatní nadšené běžce, kterých se na čáru v Lidových sadech postavilo téměř osm set. Navíc se běželo pro dobrou věc, startovné poputuje Dětskému kardiocentru FN v Motole.

RunTour_Jordan a Emma před startem

"Když se přede mnou objevila cílová rovinka, zaplavil mě pocit nepopsatelného štěstí. Na začátku mi těch pět kilometrů připadalo nekonečných, ale ani na chvíli jsem nepomyslel na to, že bych se vzdal," nechal se slyšet. "Byl jsem rozhodnutý doběhnout nebo padnout vysílením," dodal Haj.

haj-cil

Odměna v cíli ale byla sladká! "Jsem na Jordyho nesmírně pyšná, vím, že dnes překonal sám sebe, i proto ho miluju. Je skvělý," nešetřila chválou Emma, která svého miláčka přivítala nejen polibkem, ale i řízkem a špekáčky.

RunTour_Jordan a Emma v cíli

Foto: Archiv