Uhlídat neposedné a zvídavé děti není jednoduchý úkol. Rodiče nemohou mít oči všude, zvlášť když na každém kroku číhá na děti spousta nebezpečí. Proto by alespoň domov měl působit jako oáza klidu a bezpečí.

Toho lze docílit jedině správným vybavením domácnosti, které eliminuje co největší množství rizik. Když se rozhlédnete po svém bytě či domě, určitě najdete místa, která doslova přitahují dětskou pozornost, jako jsou zásuvky, otevřená okna či dveře, tedy místa, kde hrozí zvýšené riziko úrazů. Správný rodič by se měl pokusit tato místa co nejvíce zabezpečit, a připravit tak pro své dítě prostředí ke spokojenému růstu.

1. Kvalitní podlaha ušetří spoustu starostí Vinylové podlahy mají několik výhod, které ocení zejména rodiče malých dětí. Jsou opatřeny speciální svrchní vrstvou, která je chrání proti špíně, škrábancům i skvrnám. Jejich čištění je tak rychlé a jednoduché. Vysoce kvalitní syntetické jádro podlah Livyn zároveň tlumí velmi dobře hluk. A protože podlahy působí teple na dotek, mohou si na nich hrát i děti, aniž by jim hrozilo prochladnutí a následné nastydnutí.

2. Dětské pojistky jsou levné a účinné Dětských pojistek existuje celá řada. Od pojistek držících dveře v určité poloze, až po ty, které zajistí zavřené skříňky a šuplíky tak, aby se do nich nedostaly zvídavé dětské ruce. Tyto oblíbené plastové pomůcky jsou jednoduchým a účinným řešením, jak zabránit přiskřípnutým prstům i přístupu dětí do nebezpečnějších prostor.

3. Boj proti ostrým rohům Skříňky, stoly a další nábytek s ostrými rohy, mohou být nebezpečné zejména ve chvílích, kdy se okolo nich pohybují malé děti. Stačí chvilka nepozornosti a neštěstí může být na světě. Existuje ovšem zcela jednoduché řešení, jak podobným situacím předcházet. S ochranou rohů z měkkého plastu v několika barevných provedeních naleznete rovnováhu mezi dobře vypadajícím nábytkem a bezpečností vašeho dítěte.

4. Baterie nejsou k jídlu Podle průzkumu neziskové společnosti Ecobat, která se zabývá zpětným odběrem použitých baterií, se v jedné rodině nachází až 49 přenosných baterií. Baterie představují zejména pro nejmenší děti riziko spolknutí, protože jim mohou připomínat například bonbony. To může mít za následek i popálení (či propálení) jícnu a žaludku. Jednoduchý způsob, jak spolknutí předcházet, je uchování použitých baterií mimo dosah dětí.

5. Antibakteriální sklo Snažíte se svou domácnost udržovat čistou, pravidelně uklízíte a nežádoucí bakterie likvidujete silnými saponáty? Přesto by vás možná překvapilo, kolik bakterií se u vás doma stále skrývá, a to i na místech, na kterých byste je nečekali. Kromě základních hygienických návyků vám v boji proti bakteriím může pomoci i tzv. antibakteriální sklo. Jeho instalace je doporučována například do koupelen nebo kuchyní. Obsahuje totiž okem neviditelné ionty stříbra, které jsou schopny do 24 hodin zabít 99,9 % bakterií. Antibakteriální sklo je na českém trhu k dostání v pětadvaceti atraktivních barevných odstínech.

6. Pára znamená čistota Ochranu malých dětí před bakteriemi můžete podpořit také používáním parního sterilizátoru. Obsahuje tři koše na sterilizaci různě velkých objektů. Od nejmenších, jako jsou dudlíky, přes středně velké předměty (odsávačky nebo dětské příbory), až po 6 dětských lahví o objemu 330 ml.

Foto: Archiv