Věděli jste, že okvětní lístky nejen krásně vonní, ale mohou vám přinést radost a zaplašit obavy? Řepík lékařský, čekanka obecná, klematis, hořec, netýkavka, zimolez nebo sporýš je jen několik málo z nich. Celkem totiž existuje 38 květů, z nichž lze správným zpracováním získat vonné esence, které pak vašemu tělu dodají harmonii a psychické i fyzické zdraví.

Jedinečné jsou takzvané květové esence. Ty jsou získávány z planých květů, které jsou sbírány ve své nejrozkvetlejší fázi a následně zpracovávány za plně slunečného dne. Ve 30. létech 20. století je začal zpracovávat doktor Edward Bach. Esence jsou rovněž 100% přírodní, obsahují totiž jen květovou esenci, která je doplněna bio koňakem. Květové esence pak pomáhají bojovat s nejrůznějšími psychickými potížemi, a protože problém je třeba řešit od jeho podstaty – zevnitř, přesně takové je i užívání esencí. Jednoduše je jen kápnete do nápoje a vypijete. Obavu nemusí mít ani řidiči, protože minimální množství alkoholu ihned vyprchá, zvláště pak v teplém nápoji.

A v čem konkrétně vám mohou květové esence pomoci? Prakticky s každým problémem. Se strachem, depresí, při vyčerpání, dokáží pomoci i k lepšímu spánku, vyšší sebedůvěře nebo koncentraci. Před zkouškou nebo veřejným vstoupením napomůže esence podporující komunikaci. Stačí si jen vybrat a začít řešit své obavy nebo strachy.

biobachovky

Ačkoli se řada lidí může obávat, že špatně zvolí květovou esenci, je tento strach téměř nepodstatný. Květové esence fungují na principu doplnění chybějícího, vyrovnání tlaků a nalezení rovnováhy a harmonie. Mohou tedy jen doplnit, nikdy člověku neuberou či ho nerozhodí nebo neznejistí. Můžete si také nechat zpracovat bachovu esenci přímo na míru.

Foto: 123rf.com a archiv