Módní návrhářka Blanka Matragi (60) má tolik energie, že by jí mohly závidět i leckteré, o generaci mladší kolegyně. Zářným důkazem je její nový projekt!

"Vedení společnosti Central Group mě oslovilo s nabídkou, zda bych nevytvořila novou módní kolekci pro jejich charitativní galavečer k oslavě 20. výročí od založení společnosti," zavzpomínala na zrod jejího posledního projektu.

Pak při své pracovní cestě do Spojených arabských emirátů Matragi poznala projekt Zayed National Museum, které je stavěn za podpory šejka Khalifa bin Zayed Al Nahyan. Tvar budovy odkazuje na křídla sokola, jakožto symbolu kulturního dědictví Emirátů.

"Tato jedinečná, avantgardní a nadčasová stavba mi ihned evokovala bájného ptáka Fénixe a jeho legendární schopnost znovuzrození se z vlastního popela," nechala se slyšet návrhářka. "Současná doba se vyznačuje honbou za dlouhověkostí, omlazovacími séry, zodpovědným přístupem k vlastnímu tělu a taktéž vlekoucí se finanční a morální krizí," říká.

"V podstatě ale všichni čekáme na znovuzrození a přílet bájného Fénixe, aby nám ukázal cestu a pomohl nám vyváznout z deficitu morálky, který nás naplňuje skepsí, apatií a rezignací na vyšší hodnoty," zamýšlí se Matragi.

Na to, jak její snážení dopadlo, se můžete podívat 13. února v Obecním domě, kde proběhne slavnostní galavečer s exkluzivní módní přehlídkou. Vystoupí světově uznávaná topmodelka Denisa Dvořáková a během večera také například houslový virtuos Pavel Šporcl a sólistka Národního divadla Andrea Kalivodová.

Vstupenky na tuto mimořádnou akci nebude možné zakoupit v žádné běžné prodejní síti. Omezený počet vstupenek získáte pouze prostřednictvím objednávky na www.matragi2014.cz, a to od 15. listopadu 2013.

Foto: Archiv