Když operace víček nestačí, nastupuje Browlift. Jde o chirurgický zákrok, který pozdvihne pokleslé čelo, obočí a současně omladí vzhled očí. 

Tak skvělého výsledku „pouhou“ operací horních víček nikdy nelze dosáhnout. „Děláme málo faceliftů na to, jak moc omladíme v Asklepionu obličejů,“ dodává k celé problematice doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., ředitel kliniky. Omlazující efekt browliftingu je totiž ohromující.

Gravitace je neúprosná. Jak stárneme, jednotlivé části obličeje nám klesají dolů. Poměrně dobře to můžeme pozorovat, ještě než oslavíme čtyřicítku. Kůže se ze závěsného aparátu kostí a chrupavek s věkem povoluje. S poklesem kůže na čele, které je z celého obličeje asi nejnáchylnější, dochází současně k poklesu obočí. Následkem toho se nám vytvoří nadbytek kůže na horních víčkách. Celkový vzhled obličeje začne působit podmračeně, unaveně a staře. Mnohdy vypadáme starší, než ve skutečnosti jsme. V tu chvíli se rozhodujeme pro chirurgický zákrok, který by naše oči zbavil tíhy nadbytečné kůže a vrátil nám jasný mladistvý pohled.

Často se zaměřujeme na oblast očí a žádáme operaci víček. V případě poklesu obočí a čela ale není obyčejná blefaroplastika (operace horních víček) tím správným řešením. Nevyřeší totiž celkově podmračený vzhled a pokleslou kůži v oblasti obočí a čela. Proto chirurg přistoupí ke komplexnějšímu zákroku browliftu a temporal liftu. Protože řezy jsou vedeny ve vlasaté části hlavy a jejich velikost nepřekročí 2 cm, nejsou jizvy vůbec po tomto typu liftingu viditelné.

Foto: 123rf.com