Herec, mim a dramatik Bolek Polívka (64) je velký optimista! I když ještě zdaleka netuší, jak zaboduje nový český film Dědictví aneb Kurva se neříká, už mluví o třetím díle.

"Když byl uveden první film Dědictví aneb Kurvahošigutentag, vůbec jsem neuvažoval o tom, že by mohl mít své pokračování. Prostě něco skončilo, lidé to vzali," nechal se slyšet.

"Zřejmě se ale líbil, protože chtěli znát další osudy hlavních postav, takže jsem po deseti letech po uvedení prvního Dědictví, začal uvažovat o druhém. Byla to delší cesta, a teď je tu výsledek," zamýšlel se na projekci tolik očekávané dvojky.

"A možná, což je ovšem hudba budoucnosti, přijde i třetí. Kdoví, příběh není zdaleka uzavřen, Bohuš má vývoj," míní Polívka. Kritici, kteří pokračování viděli, ale tak nadšení nejsou. Uvidí se proto, co řeknou diváci.

Film se točil loni v létě a podle režiséra Roberta Sedláčka spolkl devětadvacet natáčecích dnů v několika lokacích - na Moravě, v Praze, na farmě i golfovém hřišti a také v blázinci. Rozpočet byl podle producenta zhruba 28 milionů korun, v konečném výsledku ale prý bude o tři miliony levnější.

Kromě Polívky v něm hraje řada dalších hereckých osobností mj. Dagmar Havlová, Ivana Chýlková, Bolkova dcera Anna Polívková, Břetislav Rychlík, Karel Heřmánek, Jitka Čvančarová, Karel Gott a Arnošt Goldflam.

Foto: Herminapress.cz