Herec Bolek Polívka (64) se v éteru Frekvence 1 pěkně rozohnil. Nejvíc, když mluvil o kriticích svého posledního filmu a také Věře Chytilové, kterou ale považuje za svou téměř druhou matku.

"Věřím, že duše je nesmrtelná a tak se zase potkáme. Ale doufám, že nebude tak ironická a sarkastická jako za živa," zavzpomínal na legendární režisérku, s níž ho pojilo hluboké přátelství.

"Naše hádky stály za to. Ona mě měla jako takového nepodařeného synka, kterého peskovala a kritizovala. Moc rád na ni vzpomínám," prozradil v Povídání dua Těžkej Pokondr, které se netradičně odehrávalo v improvizovaném studiu na nádvoří Staré radnice v Brně.

"Ten film viděla celá Morava, Slovensko a Spáčilová v Praze," komentoval Polívka pokračování filmu Dědictví. Při realizaci filmu prý všechny nejvíc trápily vysoké teploty, které v době natáčení vládly.

"Byly šílený vedra, ale měli jsme výborný catering a náladu a byla tam výborná parta, takže jsme se bavili a na tom filmu je to vidět. Já říkám, to je film pro normální lidi. Nebo, že normálním lidem se to líbí," dodal.

Foto: Archiv