Již dnes večer se brněnské Mahenovo divadlo promění v dějiště Plesu v opeře Brno 2014. Přítomné čeká velkolepý večer a iGlanc bude při tom! Přímo z místa dění vám přineseme zajímavé reportáže a rozhovory.  Co vše se bude dít v Mahenově divadle?
  • Hosty čeká obrovský raut, který je již tradičně součástí této noblesní a luxusní plesové události. Z čísel, které má organizační tým k dispozici, je pro hosty plesu připraveno na půl tuny jídla, 100 litrů šampaňského a přes tisíc litrů výběrového vína z jižní Moravy.  Sál zdobí na deset tisíc květů.
  • Jelikož se nese Plesem v opeře Brno 2014 téma doby alžbětinské, bohatý raut je tentokrát připraven v duchu královské kuchyně. Vždyť právě v dobách, kdy na trůně seděla královna Alžběta I., se u dvora pohybovalo nesčetně alchymistů, šarlatánů a kejklířů.
  • Kouzlit se bude rovněž s nápoji, a to v alchymistické kuchyni. Hosté plesu totiž mohou objevit mimořádné kouzo molekulární mixologie, což je přeměna skupenství alkoholických drinků z tekutého stavu na skupenství pevné. Přítomní ochutnají širokou škálu opojných delikates: od hravých kaviárových kuliček, alkoholických dortíků a cukrových vat po tajemně kouřící koktejly.
  • Aby nebyl překvapením konec, je přichystána také velkolepá módní přehlídka s názvem Salve Shakespeare. Na ní se představí historické osobnosti alžbětinské doby v čele s císařem Rudolfem II. a královnou Alžbětou. Následují dvorní dámy, ze kterých se „svléknou“ kurtizány, alchymisté, Sirael, hvězdáři, Johannes Kepler, Magister Kelley, Romeo, Julie, Marie Stuartovna, kat, Alžběta I., Cardinal Richelieu, 3 mušketýři, Macbeth, Lady Macbeth, Hamlet, Ofelie, Otello a Desdemona. Už teď můžeme prozradit, že se v kostýmech předvedou celebrity a modelky světového formátu. Hlavním hostem večera bude hollywoodský herec Christopher Lambert.
  • Hosté plesu také mohou navštívit vědmu. Ta jim bude k dispozici po celý večer v dobovém kostýmu a ve speciálním budoáru jim bude věštit budoucnost. Pro ty, kteří by si chtěli odnést z plesu i uměleckou památku, bude připraven malíř Laco Garaj, který bude přítomným malovat portréty na počkání.
Foto: Archiv