Už jste se setkali s hravou módní značkou Pu55ycat? Mikiny, šaty a trička v rozverných barvách s nápaditým střihem a v originálním designu si určitě zamilujete! Zuzana Ryantová žije módou už odmalička, jednoho dne se ale rozhodla sama navrhovat a zrodila se Pu55ycat – veselé a hravé outfity pro ženy, které chtějí být jedinečné a nevšední.
Jak jste se dostala k módnímu návrhářství? Svou značku mám přibližně sedm let, ale módou žiji už od svých čtrnácti.  Tehdy jsem začala pomáhat v Deváté vlně, jednom z prvních alternativních obchodů s módou v Praze. A po maturitě jsem nastoupila jako vedoucí prodejny. Později jsem pracovala v několika dalších alternativních obchůdkách, až jsem si jednoho dne nakoupila stroje a začala jsem se učit šít.
Na vašich modelech se často objevují krásné výšivky, to musí zabrat spoustu času… Ano, ráda u nich relaxuji. Na tričkách i mikinách jsou ruční výšivky, které vznikají i několik hodin…
Jak vůbec vznikl název Pu55ycat? Vlastně již v období Deváté vlny, kdy se v Praze nedalo sehnat moc zajímavého oblečení. Nosila jsem tehdy trička od značky Pussy crackers a kamarád mi začal říkat Pussy. Místo písmenek s jsem začala psát 55, což vymyslel můj bratr při tvorbě loga.
Co vás inspiruje? Inspirací jsou pro mě hlavně lidé na ulici.

Kde je možné modely Pu55ycat koupit? Mé modely se dají objednat přímo u mě (například přes facebokovou stránku Pu55ycat), nebo v Praze v obchodě Julius fashion shop, Parazit fashion shop a Kuráž. Dále ve Zlíně v obchůdku Faerie, v Českém Krumlově v obchodech Hala Bala, De Mode, Galerie Manus a Sulamit. Pu55ycat najdete také na Slovensku v Žilině v obchodě Parazit.sk.

Foto: Archiv