Známá režisérka Mirjam Landa (44) válí nejen na poli divadelním a filmovém! S přehledem by se uživila i jako designérka interiéru. Domek, v němž s rodinou žije, je toho zářným důkazem.

"Spoustu věcí si vymýšlím sama. Jsem docela magor a mám ráda věci, které nemá každý. Měla jsem spíš navrhovat interiéry, byla bych v tom asi dobrá a naplňovalo by mě to," nechala se slyšet manželka známého hudebníka Daniela Landy.

A jak by zařízení domu, v němž žije dvanáct let, charakterizovala? "Řekla bych, že je takové umělecké. Máme například koupelnu, která je betonová, beton je i v podlaze. Nemáme v ní žádné dlaždičky a mě se to moc líbí," pochvaluje si Mirjam.

"Třeba si za tři roky uvědomím, že mi to leze na nervy a změníme to. Kdo ví. Na stropě je umělá tráva. No, je to prostě něco jiného," usmívá se Landa, která má štěstí, že nadšení pro design a neobvyklá řešení sdílí i její manžel a dcery.

"Náš dům pořád přestavujeme. Začali jsme, když jsem čekala dvojčata, ta vyrostla a teď přestavujeme znovu. A až se odstěhují, tak se bude zase předělávat," říká režisérka.

Foto: Lenka Hatašová