Herec, moderátor a hudebník Zdeněk Podhůrský (54) byl zvyklý na život v centru metropole se všemi bonusy, které přináší. I když stěhování na venkov si neuměl představit, nakonec vše dopadlo úplně jinak!

"Dům, v němž jsme bydleli, byl vrácen původnímu majiteli, který nám nabídl náhradní byt na sídlišti. Tam jsme ale rozhodně nechtěli, a tak jsme začali koukat po něčem jiném," nechal se slyšet známý herec a moderátor.

Po mnoha peripetiích se nakonec s tehdejší přítelkyní jel podívat na chátrající budovu za Prahou, uprostřed polí a luk. "Nejdřív jsme řekli ne, ale pak se Markéta zamyslela a zeptala se, jestli se tam nechci podívat ještě jednou, že se jí dost zamlouvalo schodiště," zavzpomínal.

Nakonec kývli a rozhodně nelitují, i když bylo na domě práce víc než dost. Naštěstí je Podhůrský docela zručný, a tak si s mnoha věcmi věděl rady.

"Trvalo osm let, než jsme dali všechno do kupy, museli jsme udělat nové podlahy, položit střechu, vybudovat podkrovní pokojíky, udělat vodu a taky odpady a znovu rozvést elektřinu," vypočetl nutné opravy Zdeněk.

Foto: Lenka Hatašová