Café Louvre, sídlící na pražské Národní třídě již od roku 1902 patří mezi oblíbené podniky nejen díky své historii a krásnému secesnímu prostředí, ale proto, že „neusíná na vavřínech“ a pro své návštěvníky připravuje neustále nějaká nová (a chutná) překvapení.

Ze zdejší široké nabídky snídaňových, obědových, stálých i speciálních menu si rozhodně vybere každý. Vždyť kdo by odolal některému ze sedmi snídaňových kompletů – třeba francouzské snídani v podobě džusu, vaječné omelety se žampiony, 2 druhy sýra, zeleniny a křupavého croissantu s kvalitním máslem nebo snídani v severském stylu (sekt Brut, bylinkové lívance s uzeným lososem a se zakysanou smetanou a šalotkou) a řadou dalších oblíbených snídaňových stálic, jako jsou vejce do skla či pečená anglická slanina.

JP_CAFE_LOUVRE_7634

Polední menu obsahuje kromě osvědčených jídel, která se pravidelně obměňují, vždy i nějaká zcela nová, takže stanete-li se stálými hosty, rozhodně vás po čase zdejší kuchyně nezačne nudit. Samozřejmostí je i sezonní menu, které je pochopitelně velmi oblíbené. Kromě všech těchto speciálních nabídek mají v Café Louvre stálý jídelní lístek, ze kterého si budete vybírat především při večerní návštěvě.

Čaj o páté Nesmíme však přeskočit odpolední čas. Od oběda do večeře je daleko, a pokud budete mít hlad, jako kdysi jedna anglická vévodkyně, můžete do Café Louvre přijít nejen na kávu a dortíky, ale hlavně na Tea at Five, tedy tradiční čajový obřad, který se v kavárně Louvre servíruje denně mezi 16 a 18 hodinou. Vévodkyně Anna si k odpolednímu čaji tehdy nechávala podávat drobné občerstvení a zvala na ně přátele, kteří tento zvyk šířili dál, až se z čaje o páté stala tato typicky britská tradice.

JP_CAFE_LOUVRE_8181

A na co se při čajovém „obřadu“  v Café Louvre můžete těšit? Doprovod stylové konvičce se směsí nejlepších černých čajů dělají světlé a tmavé mini sendviče s okurkou či uzeným lososem, anglické čajové bochánky scones s clotted cream a jahodovou marmeládou, malinové dortíky a mini sachery. „Čaj o páté“ je určen pro dvě osoby a stojí 399 Kč.

Tak si nechte chutnat!