Proslavila se v nekonečném seriálu Ulice, kde hraje Terezu Jordánovou. Ještě předtím hrála Patricie Solaříková (24) v Ranči u zelené sedmy. Na vavřínech ale určitě neusíná a už teď myslí na zadní vrátka. Má v plánu školu, obor mediální studia. Kromě toho je ale také nadanou fotografkou.

Patricie, jaká jste fotografka? Troufám si říct, že docela dobrá. Fotím moc ráda. Poslední dobou jsem si snímky začala zase vyvolávat. V souvislosti s digitalizací je sice máme v počítači, ale po pravdě? Jak často si k němu sednete a prohlédnete si je? Takže vyvolávám, mám alba. K fotografování mám velmi kladný vztah.

A jaká jste modelka? (smích) Já myslím, že to taky docela jde. Snažím se co nejvíc dbát pokynů fotografa, aby to bylo oboustranně příjemné a rychlé.

Stalo se vám někdy, že by vám nějaký fotograf, byť nevědomky, ublížil? To víte, že jo. To jsou takové ty fotky ze soukromí, třeba z mejdanu, kde člověk vypadá jako úplný idiot.

V souvislosti s vašimi fotkami mě napadá také fakt, že se pořád dokola řeší, zda jste zhubla, přibrala. Jak to vnímáte? Odmítám přijmout diktát štíhlosti (smích). Hlavní je přece zdraví! Bohužel mám ve svém okolí pár lidí, kteří kvůli nemoci nemohou jíst, co by chtěli, a vím, jak je to hrozné. Navíc morbidní obezitou opravdu netrpím (smích). Jsem zdravá a spokojená. Neříkám, že bych klidně dvě tři kila ráda nesundala, ale není to nic, co bych hrotila.

 

Patricie Solarikova

Diváci vás znají hlavně díky seriálu Ulice. Rýsuje se nějaká další příležitost, projekt, kde by vás mohli vidět? Abych pravdu řekla, jsem ve třeťáku, dělám bakalářku a státnice, takže mám o zábavu postaráno. Do ničeho se nepouštím, studuji prezenčně a třeba takové divadlo bych zkoušet nemohla.

Budete ve studiu pokračovat? Chtěla bych, ale čekám, až mi na škole otevřou obor Mediální studia a to bude až za rok.

Třeba budete o podobných akcích, na které jsme právě teď, psát, nebo je dokonce pořádat? No spíše pořádat, psaní mi moc nejde (smích).

Podle všeho si tedy umíte představit, že byste se věnovala i něčemu jinému než herectví? Herectví mě moc baví, ale přece jenom je to o náhodě. Já za tím vyloženě nejdu. Za nové nabídky a zkušenosti jsem ráda, ale castingy neobcházím a režisérům nevolám. Jestli má něco přijít, tak to přijde.

Foto: showpix.cz