V pouhých osmnácti letech se jí podařilo prorazit na mezinárodní scéně. A to díky fenoménu dneška – internetu. Oficiální klip písničky Run, Run, Run opanoval YouTube a do dnešního dne ho vidělo víc než čtrnáct milionů lidí.

Zajímavé je, že v soutěži Česko Slovenská Superstar se neumístila, vypadla už ve druhém kole finále a porotci se o ní vyjadřovali dost nechvalně. Možná to bylo tím, že v šestnácti letech ještě neměla dostatečně vyzpívaný hlas, kdoví… Vyřazení bylo pro ni tehdy velkým zklamáním.

Hned nato jí ale moderátor soutěže Leoš Mareš dal naději, že bude pokračovat. Vyzval tehdy porotce, aby jí dali tvz. Divokou kartu, díky které by ji vrátili do soutěže. Rytmus ho (a i Celeste) tenkrát zpražil slovy: „To myslíš vážně?!“ Možná, že to nebude trvat dlouho, a oba dva si budou rvát vlasy. Protože Celeste Buckingham je na nejlepší cestě stát se mezinárodně uznávanou zpěvačkou.

Ať je to jak chce, soutěž Česko Slovesnká Superstar vám pomohla. Do soutěže vás přihlásila maminka. Věděla jste o tom? Řekla bych to jinak: pomáhala mi a podpořila mě. Byla jsem mladá a naivní a moje maminka mi dodala sebevědomí k tomu, abych se odhodlala tam jít a ukázat, co ve mně je.

Multimilionář Donald Trump vám věnoval na rozjezd kariéry pětadvacet milionů dolarů a bulvár hned spekuloval o tom, že má rád mladá děvčata… Jak to bylo doopravdy? Možná má, ale já o tom nic nevím. Byla jsem s ním deset minut, vyfotili jsme se pro novináře a pak už jsem ho nikdy neviděla. Peníze jsem dostala přes jeho fond, který spravuje armáda lidí. Volají mi a následně mu podávají hlášení. Nejsem tedy jediná, kterou (prostřednictvím fondu) takto podpořil.

Povedlo se vám něco, co se jen tak někomu nepodaří. Prosazujete se nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v zámoří. V čem to je? Podle mě jde o kombinaci štěstí a tvrdé práce. A také je třeba mít dobrý tým. Ten můj – mamina, slovenský manažer, producenti a američtí manažeři – je skvělý. Věříme, že se můžeme někam dostat, někam, kam se ještě nikdo nedostal. A také se ve všem, co dělám, snažím být upřímná. A věřím si. Pokud si někdo na něco hraje, jednou to stejně praskne…

Více si přečtěte o Celeste Buckingham v novém čísle časopisu Glanc s Lucií Borhyovou na obálce, který je právě v prodeji!

Foto: Archiv Slavica