Zpěvačka a herečka Petra Černocká (64) patří mezi ty ženy, které vypadají na svůj věk příliš dobře. A tak je zákonitě všichni podezírají, že se nechaly vylepšit. 

"Žádné plastické úpravě, třeba víček, se nebráním," směje se Petra. "Ale zatím to, podle mne, není potřeba. Nějakého většího zásahu bych se bála. Možná, že v sedmdesáti letech už to bude zbytečné, ale třeba budu patřit k těm, které nic takového nebudou nikdy potřebovat," říká.

"Když mě někdo fotografuje, tak maličko vykulím oči, protože jsem krátkozraká a mám tendenci je mhouřit. Usměju se, tím získá obličej patřičný, optimistický výraz a nikoho nenapadne si mě prohlížet detailně," prozradila svůj tajný fígl.

"Někdy si říkám, že už je to trochu tik. Nasadím úsměv a pak zjistím, že fotí Brožovou, nebo Vondráčkovou, která stojí vedle. Neboť blondýny a Gott mají vždycky přednost," směje se Černocká.

K tomu, že Petra vypadá tak dobře, přispívá i to, že stále pracuje. Jezdí na koncerty po celé republice, kde nejen zpívá, ale také si povídá s diváky, takže se musí udržovat ve formě.

"Patřím k těm ženám, které svádí boj o ty dvě kila, která putují nahoru a dolů. Za ty nahoru mohou sladkosti, mám takové čokoládovodortové záchvaty a pak se umravňuji častějším cvičením a bezpřílohovým týdnem. Cvičení je trochu otrava, ale zjistila jsem, že bez toho to nejde," přiznává bez mučení.

"Teď jedu na vystoupení do Českého Těšína. Tam a zpět je to fůra kilometrů, kdybych necvičila, tak budu lézt z auta jako stará babka. V jaké jsem formě poznám snadno – podle schodů. Když nějaký čas necvičím, ráno z ložnice neseskotačím zrovna jako srnka," říká.

"Abych si cvičení udělala příjemnější, natáhla jsem do tělocvičny pár kamarádek, se kterými si pak vždycky zajdeme na pokec do kavárny. Taky teď občas moderuji na ČR 2 pořad 12 ve 12. Rozhlasová studia miluju, na rozdíl od televize vám tam vrásky nikdo nepočítá," uzavírá sympatická zpěvačka.

Přečtěte si v novém Glancu, co Petra provádí po večerech a kdy by měla na špajz raději zapomenout!

Foto: Vladan Krumpl