Gastronomická novinářka Dita Pecháčková (38), která jako by z oka vypadla Renée Zellweger ve filmu Deník Bridget Jones, svým pořadem o vaření rozdělila národ, a to nejen televizní, na dva tábory!

Zatímco jedni ji obhajují, druzí Deník Dity P., který vychází z úspěšné stejnojmenné kuchařky, nemohou vystát. Co jim vadí? Velké množství předělů, utahaná hudba a především mluva hlavní hrdinky.

"Její protáhlé nosové samohlásky a stejně náhlé utínání slov v mysli mnoha lidí zosobňují esenci povýšené pražštiny a snobismu v kombinaci s povrchností," nechal se na její adresu slyšet Kamil Fila z týdeníku Respekt.

Sama Pecháčková, které by možná pár lekcí s odborníkem na rétoriku opravdu prospělo, se ale soustředí na ty, kterým se její pořad líbí. Přece jenom jde hlavně o vaření, které tato dáma zvládá velmi dobře.

"Jdu ke svýmu autu, trošku špatně zaparkovanýmu, a vidím zdálky, že vedle něj stojí dva policajti. Podívali se na mě, něco si řekli, zasalutovali směrem ke mně a šli pryč," svěřila se na svém facebooku.

"Pak se na mě ještě otočili a jeden z nich volá: Příště to bude za tisíc, Renée! Pohladila jsem svoji pneumatiku kolem pasu a poděkovala jí. Někdy se vyplatí být tl… tedy zbožňovat jídlo!" dodává Pecháčková, které se podoba s legendární Bridget někdy opravdu vyplácí.

Možná by stálo za úvahu, pokud Česká televize plánuje druhou řadu pořadu, paní Ditu předabovat. Nabízí se třeba herečka Martina Hudečková, která se osvědčila v obou filmech o ztřeštěné boubelce v podání Renée Zellweger.

bridget

Foto: Profimedia a facebook Deník Dity P.