Na trůn usedla nová královna krásy! Českou Miss 2014 se nakonec stala Gabriela Franková (19). Už teď je ale jasné, že si svou cestu ke slávě bude muset rodačka z Brna teprve vyšlapat.

Loni měli o nejkrásnější dívce Česka všichni celkem jasno, z titulu se radovala charizmatická Gabriela Kratochvílová (23). Letos však byla finálová desítka mnohem vyrovnanější a rozhodování o to složitější.

Z vítězství se v Hudebním divadle Karlín, docela překvapivě, radovala Franková, byť například bookmakeři sázkových kanceláří favorizovali Simonu Šimkovou s číslem 3. Ta se na stupních vítězů nakonec vůbec neumístila.

Diváci a porota na vrchol poslali studentku Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, která se narodila v Brně, nejvíc času ale tráví v Olomouci, kde pracuje a bydlí se svým přítelem.

Šéfka České Miss Michaela Maláčová po vyhlášení neskrývala svoje nadšení. Na dívku s číslem 10 si totiž tajně myslela. "Měla jsem si vsadit," usmívala se s tím, že z pozice své funkce ale fandila všem soutěžícím.

Až čas ale ukáže, jak sympatická, leč zatím dost nevýrazná Franková se svým titulem naloží. Konkurence (nejen) na poli modelingu je totiž víc než silná.

Na druhou stranu může překvapit a vítězství v soutěži pro ni může znamenat hnací motor pro to, aby světu ukázala, že 10. korunka České Miss doputovala na správné místo.

Foto: Herminapress.cz