Nemohli vybrat lépe! Herci Tereza Kostková (34) a Maroš Kramár (54) na Československém plese v Obecním domě všem názorně dokázali, jak má vypadat úzká spolupráce mezi oběma zeměmi.

Moderování plesu zvládli na jedničku, jistě i díky tomu, že se spolu v této souvislosti neviděli poprvé, a tak byli oba sehraní. Žádná hluchá místa, trapné pauzy, prostoje či neúspěšné pokusy o vtip. Díky nim měl večer spád a bohatý program plynul přesně tak, jak měl.

To nejlepší však přišlo, když společně vtrhli na taneční parket. Kostková, která má průpravu ze StarDance, ztělesňovala noblesu a eleganci, temperamentní Kramár pak nespoutanost, vtip a nadsázku. Za taneční figury, které předvedli užaslým hostům, se rozhodně nemuseli stydět.

Zahanbit se nenechali ani hvězdy Jitka Zelenková a Karel Gott spolu s dalšími účinkujícími. Jejich léty prověřené hitovky zvedly ze židlí i ta největší "dřeva". Podobný úspěch měly i taneční soubory z Moravy a ze Slovenska.

O blaho hostů se v Obecním domě staraly desítky číšníků, kteří servírovali ty nejvybranější delikatesy, kterými jsou obě země proslulé. Lokše s brynzou a pažitkou, lokše s husími játry, pečení bažanti na červeném víně a bobkovém listě, omáčka ze švestkových povidel a krupicové placky se škvarkami nebo zvěřinová terina s mandlemi či guláš z hovězího krku s plzeňským pivem.

To je jen malý výčet pokrmů, na nichž si hosté Československého plesu mohli pochutnat. Samozřejmostí pak bylo množství dezertů, které byly onou pověstnou sladkou tečkou. Pilo se plzeňské pivo, moravská vína a slovenská borovička.

K tanci a poslechu pak kromě zmíněných umělců hrála pravá cimbálovka, nechyběly lidové písně a nejrůznější taneční vystoupení.

Foto: Herminapress.cz