Je neuvěřitelně milý, vstřícný a nechybí mu úsměv na tváři. V bulváru mu přisoudili vztah se Sabinou Laurinovou, ale Václav Šanda si z toho nic nedělá. Na premiéře nové hry Divadla bez zábradlí Jistě, pane premiére nám přiznal, že mu to vlastně lichotí.  

Jak se vám líbilo dnešní představení? Zrovna jsme to probírali s mým kolegou z Činoherního klubu, Petrem Nárožným a shodli jsme se na tom, že text je natolik dobrý, že i kdyby jen seděli a četli ho za stolem, úspěch je i tak zaručen.

Zahrál jste si prince v pohádce Čertova nevěsta, cítíte se jako princ z pohádky? Myslím, že ne. Navíc to vlastně ani nebyl princ, ale obyčejný chudý kluk, který náhodou přišel k princezně. Takže jako princ se určitě necítím. Teď už naštěstí získávám role, které jsou těm kladným na míle vzdálené. Jsem rád, že už můj repertoár směřuje jinam, než je ten naivní usměvavý chlapec.

Kde vás momentálně můžeme vidět? Mám angažmá v Mladé Boleslavi, kde máme výbornou inscenaci Na dotek na motivy stejnojmenného filmu – já hraju postavu, kterou ve snímku ztvárnil Jude Law. V Činoherním klubu mohu doporučit hru Před západem slunce, kde hraje kromě mě také Petr Nárožný, Stanislav Zindulka a Ondřej Vetchý. V divadle Palace se objevuji po boku Miroslava Etzlera v komedii Heslo morálka.

V bulváru jste spojovaný se Sabinou Laurinovou, jak se k tomu stavíte? Se Sabinkou jsme spolu točili pohádku a padli jsme si do oka. Několikrát jsme spolu byli venku, jako přátelé i s jejíma holkama. A vždy, když se potkáme na party, tak máme radost, že se vidíme, protože jsme oba hodně vytížení. Novináři se toho samozřejmě hned chytnou. Mě to samozřejmě lichotí, že si někdo myslí, že by se do mě Sabina mohla zamilovat – přeci jen je asi o tři roky mladší než moje maminka.

Dnes jste přišel na představení v doprovodu Haliny Pawlowské, to asi také rozvíří vody… S Halinou jsem se neobjevil poprvé. Prý vypadám jako její syn, takže se občas stane, že nás spolu vyfotí a napíšou, že přišla na akci se svým synem. Dokud si nebudou lidé myslet, že jsem její milenec, tak mi to vůbec nevadí. Myslím ale, že bychom se tomu společně zasmáli.

vasik sanda

Foto: Archiv