Letošní vyhlášení vítězů Český slavík 2013 ovládli Lucie Bílá (47), Adam Mišík (16) a Karel Gott (74), který se stal i absolutním vítězem. Obstál i moderátor Jan Kraus (60), kterého dost potrápily výpadky ozvučení.

Je tak trochu smutnou ironií, že při slavnostním večeru ve Státní opeře Praha, který je oslavou zvučných hlasů, tak často zlobil zvuk, což se pohotový Kraus snažil zlehčit, výslednou pachuť to ale nezmírnilo.

"Taky chci, aby mi to slušelo," nechal se slyšet moderátor, který před diváky předstoupil s parukou a v modelu, který tak trochu odkazoval za oceněnou Bílou, která se stala už po šestnácté zlatou Slavicí.

Objevem roku se nakonec stal mladičký Mišík, který nakonec porazil favorizovanou dceru Lenky Filipové Lenny. Co se týče kapel, málem opět bodoval Kabát v čele s Pepou Vojtkem. Ten, podobně jako řada umělců před ním, využil příležitosti k tomu, aby fanoušky pozval na chystaný koncert na pražském Vypichu. Letošní Slavíci proto tak trochu připomínali kulturní přehled.

Nejoblíbenější kapelou se ale nakonec stal Kryštof v čele s Richardem Krajčem, který takový úspěch prý nečekal a v dojemném příspěvku poděkoval všem fanouškům.

Foto: Herminapress.cz