Také někdy tápete, jak se vyznat v široké škále nejrůznějších přípravků na pleť? Redaktorka Adéla Vedralová vám představí pět produktů, na které nedá dopustit. 

Decléror Aromessence Ylang Ylang Face Oil, orientační cena 1 300 Kč

decléor

Pěstící suchý olejíček s vonnou silicí z květu ylang ylang je úžasný pro mou smíšenou pleť se sklony k akné. Mohlo by se zdát, že používat olej na mastnou pleť je nerozumné, ale opak je pravdou. Po nanesení se okamžitě vpije a nádherně voní! Pleť se mi již po několika dnech používání vyrovnala a přestaly se mi dělat bolestivé podkožní pupínky. Jelikož jde o čistě přírodní produkt, zanícené rány nedráždí, naopak je ošetřuje a urychluje hojení. Aromaterapeutický olejíček používám na vyčištěnou pleť před aplikací denního či nočního krému.

MAC Viva Glam Nicky Lipstick, 500 Kč

MAC-Viva-Glam-Ricky-Nicki-2012-Lipstick

Miluji snad všechny rtěnky od MAC, protože nabízí asi nejpestřejší barevnou škálu, ale také specifické textury. Mám jich tolik, že je ani nespočítám, ale asi nejčastěji sáhnu po sytě růžovém odstínu se žlutým podtónem z charitativní kolekce Viva Glam. Kromě toho, že má úžasnou saténovou konzistenci a vydrží na rtech skoro celý den, mě hřeje u srdce také fakt, že každá koruna, kterou jsem za ni utratila poputuje na konto nadace pro pomoc nemocným s AIDS a HIV.

Clarins Wonder Perfect Mascara, 590 Kč

clarins_mascara

Mým momentálním favoritem mezi řasenkami je tato „zázračně perfektní“ v chic stříbrném obalu. S ní získám hned několik bonusů v jednom. Moje skoro neviditelné slabé řasy pročeše, natáhne a dodá jim přirozený objem. Když nanesu dvě až tři vrstvy, připadám si jako jako mrkací panenka. A co je nejlepší? Ani po tolika nánosech se neutvoří žmolky, nerozmazává se a jde lehce odlíčit.

Bobbi Brown Cleansing Oil, 650 Kč

cleansing Oil

Odličování jsem vždycky nesnášela, protože trvalo dlouho a dalo hodně práce. A neustále mi také docházely vatové tampónky. Když jsem objevila odličovací oleje, svila naděje, že mě tato nepopulární činnost začne dokonce bavit. Zkusila jsem snad všechny na trhu, ale zatím žádný nepřekonal ten od Bobbi Brown. Není příliš tekutý a na odlíčení celého obličeje stačí jen jedna dávka z pumpičky. Balení tedy vydrží nekonečně dlouho. Skvělé je i to, že odlíčí i oči!

Nars Blush Palette Foreplay, 1 450 Kč

Sephora Foreplay Palette - hi res

Každé ráno se rozhoduji, kterou z mých tvářenek použiji. Dilema často vyřeší skvělá paletka od Nars, ukrývající dokonce 4 odstíny, které se dají nanášet buď samostatně, nebo mixovat dohromady. Vždycky přijdu na nějaký nový originální odstín, což mě fakt baví. Zlaté políčko se navíc dá využít jako oční stín. Takže jde vlastně o chytré multi líčidlo!

Adelka_M

Foto: 123rf.com a archiv