Ten kdo svému tělu nedělá pravidelnou očistu, jako by byl společensky vyřízený. Rádi o něm mluvíme, sdělujeme si, o jakých moderních metodách jsme slyšeli, jakou kúru vyzkoušeli… Detox organismu se stal jakýmsi kultem současnosti, neméně významným než jsou třeba redukční diety.

Pořád je co objevovat a čas na něj přichází minimálně každého čtvrt roku se změnou ročního období. A protože se právě hlásí pořádně nahlas zima, není od věci dodat tělu zase nějakou novou terapii. Co zkusíte tentokrát?

Prášek pro královnu

Možná se blíží doba, kdy se nebudeme živit jídlem, ale super potravinami a suplementy. Ty  budeme přisypávat do vody či si z nich uděláme želé podobné kultovním amarounům. Příkladem je toho novinka vstupující na náš trh, kterou si oblíbila i britská královská rodina, Prášek s názvem Rejuva Detox stvořila naturopatka a expertka na výživu Vivienne Talsmat, jako účinnou směs pokrývající denní výživové potřeby: kompletní spektrum bílkovin, karbohydrátů, vlákninu, esenciálních mastných kyselin, fytonutrientů, rostlinných sterolů. A to vše v chutné směsi prášku.

„Rejuva Detox je delikátní kombinací 15 vysoce výživných superpotravin. Jmenovat můžu například konopný protein, ječnou trávu, spirulinu, chlorellu, maca, plody acai, camu camu, inulin, bentonitový jíl. Jednotlivé příchutě pak mají navíc surovou čokoládu, vanilka nebo směs lesních plodů,“ vysvětluje složení sama Vivienne. Pro vývoj Rejuvy se rozhodla proto, že na trhu se zdravou výživou nenašla nic, co by neobsahovalo cukr a chemii. „Prášek neobsahuje nic umělého, jsou to čisté přírodní látky. Neobsahuje ani žádné živočišné ani mléčné produkty, vejce, výplně, lepek, sóju, sladidla, pšenici nebo kvasinky. Nenajdete zde ani umělá barviva, příchutě nebo konzervanty a geneticky modifikované produkty,“ pokračuje.

Vivienne si připravuje Rejuvu detox denně místo snídaně a svačiny. „Prostě do mixéru naházím vše, na co mám v tu chvíli chuť. Například mandlové mléko, avokádo, banán… A nakonec přidám Rejuvu Detox. Výsledek je moc chutný sytý nápoj,“ pochvaluje si. My měli možnost tuhle dobrotu také ochutnat a musíme uznat, že zejména čokoládová příchuť je těžce návykovová!

Česká MANA

Pudry, které dodají tělu vše, co potřebuje jsou aktuální nejen v zahraničí, ale i u nás. Čeští vědci se rozhodli, že nezůstanou pozadu a stvořili MANU. Prášek, který se míchá ve speciálním shakeru s olejem, jenž je přibalen ke startovnímu balíčku. Super potravina nabízí plnohodnotnou alternativu jídla bez přidaných vedlejších látek.

Stejně jako Rejuva obsahuje vše, co lidské tělo potřebuje – bílkoviny, sacharidy, tuky, vlákninu, minerály, antioxidanty a stopové prvky. Naopak v ní nenajdete toxiny, těžké kovy nebo rakovinotvorné látky. Pokud tedy budete jíst kontinuálně tuto zázračnou potravinu, očistíte své tělo od odpadních látek velmi snadno a bez hladovění, což je příjemné. Tento způsob stravování je však celkem extrémní, ale dá se kombinovat i s běžnou stravou.

Staré dobré uhlí

Věděli jste, že nejnovějším hitem v netoxikování těla je obyčejné živočišné uhlí? Je to překvapivé, ale pravdivé. Je to vlastně logické, tato látka se užívá běžně kvůli potížím se zažíváním, kde se usazuje nejvíce zplodin. Výhoda uhlí spočívá v tom, že je levné, přírodní a navíc hodně efektivní.

Studie potvrdily, že z těla postupně vyplavuje všechny toxické těžké kovy (například arzen , měď, rtuť a olovo), které jsou uložené ve vašem těle někdy i po desetiletí. Po desetidenní kúře, kdy konzumujete jen tekutou stravu a uhlí, si budete připadat nový člověk. Uhlí navíc dokáže řešit také mnoho dalších problémů. Snižuje například vysokou hladinu cholesterolu, dbá na prevenci onemocnění srdce a arteriosklerózy. Navíc funguje jako „protijed“ na prakticky všechny druhy léků, chemických látek a jedů!

Foto: Archiv