Zdeňka Podhůrského zřejmě dohnala pověstná krize vztahu, která mnohé páry přepadá po sedmiletém soužití. Jak jinak si vysvětlit, že tráví čas na Lipně, zatímco jeho přítelkyně si užívá v Bulharsku.

Že je herec, zpěvák a moderátor vídán na akcích často bez své partnerky Ilony, není nic divného. Že by bez ní jel ovšem na dovolenou, se ještě nestalo. Pravidelně vyráželi do Itálie společně s jeho třemi dětmi z prvního manželství.

„Letos je všechno jinak. Ilona ukončila studia a má poslední prázdniny, proto jsme se domluvili, že si může udělat dovolenou podle svých představ. Touží totiž po pětihvězdičkovém hotelu, kde má všechno zajištěné a nemusí nic dělat, takže vyrazila do Bulharska. Já zase potřebuju přesný opak – jezdit, poznávat, hýbat se, zkrátka něco podnikat. A kde budu spát, jestli ve stanu, nebo v autě, je mi úplně jedno. V tomhle se hodně lišíme a vždycky se musíme podřizovat jeden druhému. Paradoxně bydlím už druhý týden taky v luxusním hotelu Frymburk, který má dokonce wellness, v mém případě se ale o dovolené mluvit rozhodně nedá,“ vysvětluje Zdeněk.

Činorodý herec a moderátor má totiž prsty v hudebním festivalu FrymburkFest, který právě probíhá na Lipně a kde je každý večer pro rekreanty, ale i domorodé obyvatele, připraven program – během dne doprovodný jako třeba bodypainting, po devět večerů hudební. Na dvojkoncertech už zazpívali Ewa Farna, Petr Bende, Petr Kolář nebo Dalibor Janda s dcerou Jiřinou Annou, vystoupila skupina Olympic, Čechomor, Buty, nebo duo Těžkej Pokondr. Svůj koncert se skupinou Underhill má za sebou i samotný Podhůrský, na kterém je vidět únava.

„Festival mi dává zabrat, od rána do noci je tady co dělat. Ještě že mám skvělé parťáky, hlavně manažera Aleše Nejedla a Ludvíka Novotného, se kterými jsme ho připravovali celý rok. Jsem moc rád, že má úspěch a líbí se, a to i proto, že pomáhá. Je totiž součástí charitativního projektu Číslo na Boha, který spolupracuje s občanským sdružením Dobrý skutek a pomáhá dětem s hendikepem. Padesát korun ze vstupného, které činí 250 korun, jde přímo na pomoc vytipovanému dítěti a peníze ve formě šeku si dokonce přímo sem zatím pokaždé přijeli převzít osobně rodiče,“ říká hrdě Zdeněk.

Ve čtvrtek 7. srpna tady vystoupí Janek Ledecký a Debbi a v pátek 8. srpna vyvrcholí festival koncertem nejočekávanějšího hosta, několikanásobné Zlaté slavice Lucie Bílé, na kterou publikum nažhaví Kamila Nývltová. V sobotu už se bude všude tančit salsa, která se tu bude učit zdarma a večer se pláží rozezní tóny kubánské kapely Pedro Y Su Son Caliente.

Foto: Archiv