Na cesty jsou ideální paperbacky, které možná přivezete zpátky a možná je někde na treku necháte v chatě či v exotické zemi v hostelu, kde si je s nadšením přečtou další návštěvníci. A pokud budete jezdit po Čechách, určitě po nich s nadšením sáhnou sousedé z vedlejšího stanu.

Internetové knihkupectví Kosmas nabízí Boží brožky –  bestsellery v brožovaném vydání různých vydavatelů. Vybrali jsme pro vás tři oblíbené tutuly, které vás zajista nezklamou!

Táňa Frenchová: Podoba

Detektiv Cassie Maddoxová nastupuje na oddělení domácího násilí. Když ji bývalý kolega zavolá na místo činu svého nového případu, s hrůzou zjišťuje, že zavražděná dívka je její dvojnice. Ba co více, v průkazu totožnosti je uvedené jméno Lexie Madisonová, tedy identita, kterou Cassie před lety používala jako agent oddělení tajných operací…

Jane Austenová: Rozum a cit

První publikovaný román Rozum a cit (1811) dodnes nachází vděčné čtenáře a především čtenářky, neboť hrdinkami jsou dívky a ženy, které se musí smířit s tvrdostí života a najít rovnováhu mezi rozumem a citem. I po téměř dvou staletích překvapuje Austenová neobvyklou zápletkou, jemným humorem, skvělými dialogy i vřelostí citu. Mnohými čtenáři i kritiky je proto považována za největší autorku anglické prózy.

Jo Nesbo: Nemesis

Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem.

Foto: 123rf.com