Sortiment farmářských obchodů Náš grunt se nově rozrostl o speciální limitovanou edici vín podporujících boj proti rakovině prsu. Tradiční rodinné Zarazické vinařství vyrobilo při příležitosti AVON Pochodu proti rakovině prsu 2014 speciální edici suchých vín „Cuvée Naděje“, kolekci jemných růžových vín pro růžovou budoucnost. 

Jedinečné suché růžové víno Cuvée Naděje vzniklo kupáží dvou odrůd – Zweigeltrebe (85 %) a Svatovavřinecké (15 %). Díky lehkému nádechu třešní a višní, příjemné kyselince je Cuvée Naděje ideálním vínem pro horké letní dny. Hrozny jsou výhradně moravského původu.

Zarazické vinařství je malé moderní rodinné vinařství, jehož vinice se nachází v moravské vinařské oblasti. Velký důraz je kladen zejména na výrobu vín bez zbytečné chemie, klasické postupy jsou kombinovány s postupy moderními s vysokým podílem ručních prací. Zarazické vinařství se specializuje zejména na bílá a růžová přívlastková lahvová vína výhradně z moravských hroznů. Do budoucnosti se však chystá připravovat i vína speciální, která dozajista zaujmou milovníky vína.

Exkluzivní edici vín Cuvée Naděje je možné zakoupit v Zarazickém vinařství a v síti farmářských prodejen Náš grunt za 199Kč přičemž  50Kč jde na podporu tohoto výjimečného projektu.

Foto: Archiv