Znají ji muzikáloví fanoušci, zazářila v Aidě i v Carmen. Kromě toho se pravidelně objevovala coby sboristka v taneční show StarDance. Ale tím výčet jejích aktivit rozhodně nekončí. Nyní se rozhodla svým fanouškům přichystat bonbonek v podobě sólového koncertu.

Kde se zrodil nápad uspořádat něco tak výjimečného jako je komorní koncert Dashy a Pajky Pajk Quartet? Asi tak před dvěma roky jsme společně s klukama z kapely Martina Kumžáka založili malou partu – jen čtyři muzikanti a já – abychom měli možnost občas hrát při různých akcích. Ať už to bylo vystoupení v kostele nebo na plese. Po prvních vystoupeních jsem zjistila, jak moc mi to je sympatické a baví mě blízkost a propojenost s diváky. Navíc to pro mě byla velká změna. Mnohem častěji mám příležitost zpívat s velkým orchestrem nebo v divadle, čehož si samozřejmě vážím. Ale komorní koncert, to je prostě úplně jiný zážitek… A upozorňuji, že pro zpěvačku opravdu velký.

Teď vám takovou exkluzivní možnost nabídlo Divadlo v Rytířské přímo v centru Prahy? Právě ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že jsme skoro ještě nikdy neměli možnost vystupovat v Praze, přišel Michal Mazač, producent Divadla v Rytířské, se skvělým nápadem. On má k dispozici prostor, který je pro mě osobně velmi zajímavý a ideální pro komorní koncerty. Hned mi bylo jasné, že to je úplně exkluzivní místo – v centru Prahy, nedaleko Staroměstského náměstí a v těsné blízkosti Stavovského divadla. Co víc si přát? Ani na chvíli jsem neváhala.

Jste zvyklá účinkovat při turné s Karlem Gottem, na muzikálových scénách nebo při přímých přenosech jako je StarDance. Co vás nejvíc láká na komorním koncertu? Přiznávám, že mi opravdu velmi chybí bližší kontakt s publikem, abychom si viděli do očí, vnímali se navzájem… Prostě aby bylo mezi námi určité napojení. Právě to je totiž pro zpěváka nejlepší způsob předávání zážitku.

Už jste takový komorní koncert někdy zažila? Ano, ale nebyl to úplně samostatný koncert. Náš kolega, perkusista Pavel Plánka, uspořádal nedaleko Stříbra v Kladrubech večer, který jsme nazvali Beseda. V podobném prostoru jako je Divadlo v Rytířské, možná ještě menším, jsme seděli s muzikanty na jevišti, povídali si spolu i s diváky a mezitím hráli a zpívali. A právě ten blízký kontakt s diváky mě tak nadchnul, že když mi Michal Mazač dal takovou báječnou nabídku, hned se mi vybavily všechny ty bezvadné pocity z Kladrub… Věřím, že podobný zážitek si odneseme i z Divadla v Rytířské.

 

Dasha

V jakém složení budete hrát Pajky Pajk Quartet? V tom nejlepším - Martin Kumžák na piano, na bicí Tomáš Brožek, perkuse ovládá Pavel Plánka a basu Honza Jakubec.

Má vůbec zpěvačka, která zpívá od třinácti let, ještě trému? Před každým novým koncertem určitě trochu ano. Ale naštěstí jsem na kapelu zvyklá a prostor je příjemný. Navíc blízkost diváků dodává energii a já věřím, že to je vzájemné.

Zatím vystoupíte trochu exkluzivně - jen dvakrát… Je to pro mě samotnou velký dárek. Komorní koncert je jako splněný sen. Doufám, že nejen pro mě, ale i pro moje fanoušky, kteří za mnou jezdí a teď se konečně potkáme i v Praze. Je to jako mít na koncertě rodinu, prostě ty nejbližší, které znám a těším se na ně.

A bude tedy nějaké pokračování? Doufám, že ano. Ráda bych diváky v Divadle v Rytířské vždy něčím překvapila. Konečně sama taky nerada dělám pořád stejné věci. Každý koncert by mohl být originál.

Foto: showpix.cz