O špatné češtině legendárního tenisty Ivana Lendla (53), který dlouhá léta žije v USA, se už napsaly celé romány. S napětím proto všichni čekali, jak je na tom jeho nejstarší dcera Marika (22).

Ta se u příležitosti unikátní výstavy Ivan Lendl: Alfons Mucha, která je od 10. dubna k vidění v Obecním domě, vypravila do vlasti svého otce. "Praha je jedno z nejhezčích měst na světě, je pro mne ctí, že tu mohu být," rozhovořila se plynnou angličtinou.

Po dobu tiskové konference využívala služeb překladatelky, protože se v záplavě českých slovíček vůbec nechytala. "Maminka na mě mluvila francouzsky, vyrůstala jsem v anglicky mluvícím prostředí, s češtinou jsem se do kontaktu moc nedostala," vysvětlila sympatická kráska.

Na otázku, jaký má vztah k Muchovi, jí zasvítily oči. Už jen proto, že její tatínek sbírá originální plakáty od 80. let a na výstavě v Praze se jich objeví úctyhodných 116. „Můj vztah k Alfonsovi Muchovi se utvářel tak, jak jsem rostla. Když jsem byla starší, pochopila jsem, jakou vášeň táta cítí k jeho dílu. I já jsem se do něj zamilovala," vyznala se Marika, která závěrem omluvila svého otce, který se z pracovních důvodů nemohl začátku výstavy zúčastnit.

Foto: Radovan Šubín