V dceři slavné běžkařky Kateřiny Neumannové (41) dost možná vyrůstá budoucí naděje pro český tenis! Desetiletá Lucie tomuto sportu doslova propadla.

"Dcera je hodně zaneprázdněná, chodí na česko-britskou školu a končí obvykle ve tři odpoledne a pak má ještě různé kroužky," svěřila se její hrdá maminka.

"Snažila jsem se, aby si toho vyzkoušela co nejvíc a našla si, co ji baví. Jejím favoritem je jednoznačně tenis, do kterého je zapálená," poznamenala na předávání cen Greyhound Awards 2013. "Pokud se mu bude chtít věnovat naplno, bude mít co dělat," dodala uznale Neumannová.

Ta své dceři i přes řadu zájmových kroužků a náročné studium dopřála to, co sama v dětství nemohla mít. "Před tři čtvrtě rokem jsme si pořídily štěně jorkšíra. Když já byla malá, psa jsme mít nemohli, bydleli jsme v paneláku a rodiče by to nedovolili," zavzpomínala slavná sportovkyně.

"Lucinka už se ale rozkoukala a rozhodla se, že by náš pejsek měl mít bratříčka. To jsem ale zatrhla. I když venčení i všechno okolo skvěle zvládáme," pochvalovala si Kateřina, jejíž dcera si své chovatelské začátky odbyla s vodními šneky a králíkem.

Obdivovat chrtí šampiony do pražského Motola přijela kromě Neumannové i nadšená pejskařka Marta Jandová nebo Peter Nagy, který je čerstvě zamilovaný. Podrobnosti o své nové známosti ale slovenský zpěvák neprozradil a tajemně se přitom usmíval.

Foto: Archiv