Pravé mladé kokosy ze Srí Lanky, plné čerstvé vody, vitamínů a minerálů vás osvěží, dodají vám energii anebo vás vytáhnou z kocoviny.

Mladý kokos je na rozdíl od toho starého, s vláknitou slupkou, se kterým se setkáváme v regálech supermarketu, plný lahodné vody. Východní medicína čerstvou kokosovou vodu doporučuje při zánětech močových cest a ledvin, při problémech s činností štítné žlázy, problémy s váhou, lámavými vlasy a problematickou pletí. Věří se, že mladý kokos funguje jako nálož přírodní energie pro vaši obranyschopnost, když vás provází únava, nebo tendence k nachlazení.

Z výčtu vitaminů, minerálů a enzymů je asi nejzásadnější množství draslíku, které obsahuje voda z jediného kokosu – to je totiž srovnatelné s množstvím až ve čtyřech zralých banánech. Výhodou je, že oproti banánům má kokosová voda jen minimální množství sacharidů, kterých jsou banány plné. Nemusíte se tedy bát zvyšování hladiny inzulinu v krvi, ani nepatřičného přibírání na váze.

Pokud je pro vás chuť nápoje důležitá, nemějte strach. Kokosová voda není ani bez chuti, ani kyselá jako citron. Naopak je přirozeně jemně sladká. A právě přirozenost tohoto nápoje tolik láká sportovce.

Na www.mladykokos.cz se dozvíte víc!

Foto: Archiv