Svatební sezona je v plném proudu a pro ženy je samozřejmě nejdůležitější najít své vysněné svatební šaty. Nejde jen o střih, barvu a materiál, ale především, zda bude róba ladit s osobností nevěsty.  

Když ke mně do ateliéru vstoupí nevěsta poprvé, okamžitě se mě zhostí velký pocit zodpovědnosti. Vždyť právě přichází žena, která do mě a mé práce vkládá své největší a nejtajnější představy. Neznám totiž žádnou dívku, která by o svém svatebním dni nesnila odmalinka.

Vždy se nevěsty ptám, jak si představuje svůj svatební den, na jakém místě se bude cela svatba odehrávat a v jakém bude stylu. Důležité jsou i zdánlivé detaily, jako typ účesu nebo květiny.

418469_421738011220127_709792916_n

Ženám, které svůj den oslaví na zámku či v kostele, doporučuji obléknout se do korzetových šatů a krajky. Klidně mohou zvolit i nabíranější sukně, i když od „dortových“ v poslední době hodně upouštějí. K tomuto prostředí neodmyslitelně patří vlečka, a čím delší, tím lépe.

Pro moderní nevěsty, které svůj den vidí více nekonvenčně, volím jednodušší linie, geometrické střihy a netradiční materiály. Loni jsem jednu oblékla dokonce do úpletu. Tento materiál umožňuje absenci jakýchkoliv švů, a tak jednoduchá linie může maximálně vyniknout. Stále oblíbenější jsou kratší šaty. Pro ně hledám inspiraci v různých časových obdobích, nejraději ve 20., 50. či 60. letech.

270815_373502939376968_1229427813_n

Pokud máte ráda barvy, vzdávat se jich nemusíte ani ve svůj svatební den. Trendy je lila, zlatá, černá, žlutá nebo modrá. Pokud se budete vdávat v přírodě, doporučuji zelenkavou, jemně žlutou či béžovou.

To nejdůležitější při navrhování svatebních šatů pro mě ale je, aby šaty samy vyprávěly příběhy. O tom, kým chce nevěsta ve svůj den být. A zde nastupuje moje intuice – jakýsi šestý smysl, díky kterému odhalím povahu ženy, která ke mně přichází, abych jí splnila její sen o podobě jejích svatebních šatů. Často držím kreativitu na uzdě, protože šaty nikdy nesmějí přebít osobnost své nositelky. Vždy pouze dotvářejí její krásu a u svatebních to platí dvojnásob.

Foto: Archiv