Jsme rádi, že se opět potvrdilo, že Češi mají zlaté ručičky. Prestižní světové ocenění Red Dot Design Award 2013 v kategorii produktový design získala značka Tescoma za konvici TEO. Gratulujeme!

Oceněná konvice vznikala od prvních návrhů, skic přes technologický výzkum i samotnou výrobu výhradně v České republice pod taktovkou šéfdesignéra značky Tescoma Ladislava Škody. Ten o konvici Teo říká: „Je unikátní tím, že navazuje na řemeslný um i historickou tradici českých sklářů. Hlavním kritériem bylo vytvořit esteticky trvalý produkt s vysokou užitnou hodnotou, který je určený k častému a dlouhodobému používání.“

sitko

Konvice je vyrobená z borosilikátového skla a vysoce odolného plastu. Má dva vyluhovací filtry s rozdílnou hustotou sítka pro přípravu a podávání jak čajů z čerstvých bylin, sušeného ovoce apod., tak i všech druhů sypaného čaje. Zajímavostí je propojení jednoduchosti formy, vyvážených proporcí a harmonie různorodých materiálů.

Letošní ročník udílení cen Red Dot byl výjimečný svým rozsahem, neboť porota posuzovala 4 662 produktů od 1 865 designérů z 54 zemí světa, nejvíce za posledních padesát let. Slavností předávání cen se uskuteční 1. července v německém Essenu.

Tescoma však tímto úspěchem „na vavřínech“ rozhodně neusíná. Letos představí na dvě stě novinkových produktů a její síť značkových prodejen se rozroste o nové „sestřičky“.