Pročišťující kúru za pomoci neera nektaru zná kdekdo. Pravidelně si tímto způsobem dává dohromady své tělo po porodu Simona Krainová a pije ho také Vendula Svobodová. Redaktorka Andrea Ježková se do desetidenní očisty pustila též a podělí se s vámi o své dojmy. 

Moje kamarádka mi prozradila, že za deset dní, které jsou pro očistu potřebné, zhubla osm kilogramů. A slibuje se až deset! Hned mi ale kladla na srdce, že hubnutí si musím nechat jen jako bonus a za cíl si mám dát pročištění organismu. Nabudila mne natolik, že jsem si okamžitě neera nektar pořídila. A začala jsem. S chutí a nadšením!

Krušné začátky Namíchat si každé ráno dva litry nápoje, který sestává ze směsi vody, čerstvě vymačkané citrónové šťávy, kayenského pepře a Madal Bal Přírodního stromového sirupu jsem brala jako malý obřad. Dbala jsem rad návodu pít kdykoli, kdy mám hlad (a že jsem ho zprvu měla často) a šlo to. Horší bylo dívat se na kolegy, kteří si dopřávají pravidelný oběd  (který já stejně zanedbávám), zvládnout bez trápení chuťových buněk pracovní akci, na které se podávaly vybrané speciality a popíjelo skvělé  moravské víno (jak mi ho škodolibě vykreslovaly kolegyně-novinářky ) a vařit pro rodinu bez toho, aniž bych jídlo ochutnávala. Naštěstí mi tuhle část těžké zkoušky starší dcera rychle zatrhla po guláši, který asi fakt neměl chuť, slovy: „Mami, nevař, když to nemůžeš ochutnávat, to se nedá jíst!“

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

Lehká jako pírko Čtvrtý den byl kritický. Cítila jsem se po ránu slabá, ale jen do chvíle, než jsem do sebe vpravila sklenici první denní dávku nektaru. Navíc se na internetu zrovna objevil článek o Simoně Krainové, která se přiznala, že s pomocí nektaru zhubla po porodu. Mít tělo Simony Krainové byla další motivace, i když mi bylo jasné, že tak daleko to nedotáhnu. Větší vzpruhou byla ubývající kilogramy, které šly viditelně dolů a  slibně se propadající se bříško. Pátý den čtyři kila dole a pocit lehkosti a hlavně žádný hlad!

Hltání očima Asi nejtěžším momentem pro mě byla schůzka s Vendulou Svobodouvou, na kterou jsme se vydaly s šéfredaktorkou časopisu Glanc, Markétou Behinovou. Byly jsme pozvané k ní domů a jen jsme usedly, na barovém pultu útulné kuchyně přistála první láhev šampaňského. Když jsem si povzdychla, že bublinky musím odmítnout, zasmála se a přinesla ze spíže nádobu mně velmi blízkou – neera nektar. „Piju ho čas od času taky, tohle mi ještě zbylo, je to tvoje.“ A pohostila mne známým pitím, které stylově nalila do šampusky. Asi aby mi to nebylo líto. Obložený talíř jsem hltala jen očima, ale musím přiznat, že už to zase taková muka nebyla.

8564786_l

Dokázala jsem to! Poslední, desátý den jsem se cítila skvěle. Už bych si, pravda, hrozně ráda dala něco dobrého a hlavně jiného než stále stejnou a už trochu nudnou tekutou stravu. Bylo pro mne malým vítězstvím, že jsem vydržela. Zvlášť když jsem slyšela slova obdivu z mého okolí. Moje kadeřnice Jarmilka se o tuto kúru pokoušela také, ale nikdy nevydržela. Reportérka VIP zpráv Lenka mi psala čtvrtý den, že to vzdává a radši bude mučit tělo v posilovně. Zvukař z Primy, se kterým jsem točila poslední díly Top Star Magazínu, než jsem se začala zabývat pořadem Exkluziv na TV Barrandov, mi udělal největší radost. „Jedu sedmý den a je to super!!!“, napsal mi v sms zprávě.

Čistěte se, hubněte, každý po svém a jak uznáte za vhodné. Tohle jsou jen moje zkušenosti, které jsem si nechtěla nechat pro sebe.

Andrejka Jezkova

Foto: Lenka Hatašová a Pavel Horák