Zpěvačka Jitka Zelenková (63) patří mezi dámy české popmusic, které vždy překvapí svou neutuchající energií a životním elánem. V čem tkví tajemství její síly?!

"Na začátku jara ctím masopust a 40 dní nejím maso. Kromě toho mám výbornou zkušenost také s bylinkami, které mají v tomto období úžasnou sílu," nechala se slyšet zpěvačka, která nechyběla na charitativním dni nadačního fondu Kapka naděje v showroomu s nábytkem a doplňky Kare na Černém Mostě.

"Stalo se milou tradicí, že mě má výborná kamarádka, Vlasta Kahovcová, každý rok zásobuje velkou sklenicí nasušených kopřiv, které sbírá jen v jeden den v roce, kdy je jejich síla největší," pochlubila se s tím, že jí tato zásoba vydrží na celý rok.

"Miluju i chleba s máslem posypaný sedmikráskami, které nasbírám v okolí chatky, kterou mám kousek do Berounky a kam se letos moc těším," svěřila se Zelenková, která loni toto místo kvůli práci a zahraničním dovoleným trochu zanedbávala.

Jitka Zelenková na Československém plesu

"Výbornou službu ale udělají třeba i mladé pampeliškové lístky, které dávám do salátu. Ty ostatně nade vše miluji a fandím jim nejenom na jaře," dodala slavná zpěvačka, která je zářným důkazem toho, že bylinky a masopust opravdu fungují.

"Samozřejmě je také důležité být v pohodě, mít radost z práce a obklopovat se milými lidmi. Tak by to ale mělo být po celý rok," usmála se.

Jitka Zelenková

Foto: Herminapress.cz