S Naďou Urbánkovou (74) se život zrovna dvakrát nemazlil. Nepovedené vztahy s muži, krach v podnikání, ale i zhoubná nemoc. To všechno však zpěvačka přestála aniž by zahořkla.

Sympatická dáma, která má v české popmusic své nezastupitelné místo, se díky životním zvratům a nástrahám navíc mnohé naučila a na věci se nyní dívá úplně jinýma očima.

"Mám například očišťující jarní rituál, po kterém je mi vždycky moc dobře a pravidelně se k němu vracím," nechala se slyšet Urbánková.

"Potkala jsem paní, která se zabývá ajurvédou. Ta mi před lety doporučila speciální jídelníček na pročištění organismu. Úplně jsem vynechala maso, piju bylinkové čaje a do jídelníčku mnohem častěji zařazuji jáhly," upřesnila zpěvačka.

A dobře dělá! Dříve opomíjené jáhly jsou dnes potravinou, která si znovu hledá cestu na naše talíře. Obsahují cenné minerální látky, vitaminy skupiny B i sacharidy a bílkoviny potřebné pro zdravý vývoj člověka. Ocení je i ti, kdo trpí nesnášenlivostí lepku.

Zpěvačka se zapojila i do osvětové kampaně, která upozorňuje na riziko rakoviny.

S prvními jarními měsíci tak Urbánková, která z Prahy přesídlila na Vysočinu, vyráží na sběr divokých bylin, z nichž u ní hraje prim hlavně kopřiva, ale i sedmikráska a listy pampelišek.

Naďa Urbánková neztrácí optimismus ani poté, co jí osud uštědřil nejednu krutou lekci.

Foto: Herminapress.cz