Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová (41) se sice snaží jíst zdravě a střídmě, občas ovšem i ona zatouží po tom nějaké to kilo shodit a pročistit organismus.

V takových chvílích sahá například po speciálním koktejlu složeném z Neera sirupu, citronové šťávy, kayenského pepře a vody. "Limonádovou dietu", jak se v Americe tomuto detoxikačnímu programu přezdívá, vyzkoušely i Simona Krainová, Gabriela Filipi nebo zpěvačka Beyoncé. Týden až deset dní nic nejedí, pijí jen 6 až 8 sklenic koktejlu a případně pramenitou vodu.

Simona Krainová se pochlubila parádním copem, který ale bohužel není její.

Odpočinek, který tak dopřejí zažívacím a vstřebávacím mechanismům, stimuluje organismus k tomu, aby se účinně zbavoval starých buněk a urychlil tvorbu nových.

Díky pročištění vylučovacích orgánů – plic, jater, lymfatického systému a kůže započně vyplavení nahromaděných odpadů metabolismu. Trávicí a obranný systém zatím zaměří své síly na očistu těla. To má pozitivní účinky na veškeré důležité fyziologické, nervové a mentální funkce.

Štěstí a dobrá nálada sluší každému a Vendula Svobodová není výjimkou!

Dalším benefitem zmíněné kúry je fakt, že většina lidí, kteří ji absolvovali, uvedla snížení váhy o 5 až 10 kilogramů, případně 3 až 5 kilo. K tomu, aby byl úbytek trvalý, se člověk po skončení detoxu nesmí vrátit k původnímu stylu mnohdy nezdravého stravování.

K pevné stravě se má člověk vracet postupně. Začít džusy a zeleninovými šťávami, později přidat zeleninové polévky a rýži. Až čtvrtý den po skončení kúry je možné jíst cokoliv, samozřejmě s mírou.

Foto: Herminapress.cz