Říká se tomu „přátelský sex“. Nebo pomoc v nouzi. Nebo zdravotní rande. Někdy se zkrátka kamarád hodí i na víc než jen na popovídání. 

Nejen muži, ale i ženy mají potřebu sexu. A nejen to, chtějí být hlazené, hýčkané a obdivované. A pokud nemají partnera, chřadnou. Pár měsíců to jde, pár let už je problém. Nejde ani tak o sex jako o to, že si pak taková žena, která je dlouho sama, může začít připadat nežádoucí, nezajímavá a dokonce méněcenná. Možná by nebylo na škodu se rozhodnout – stejně jako Mila Kunis v americké romantické komedii Kamarád taky rád – zadovádět si s kamarádem. V jejím případě to byl mladý muž v podání Justina Timberlakea, kterého právě ona, jako lovkyně hlav, přivedla do New Yorku. Stali se tak dobrými kamarády, že se rozhodli vypomoci si i jinak. Bez lásky… Bez zamilování. Někdo to může považovat za nemorální nebo divné, není ale náhodou mnohem horší lež a nevěra? Náruč kamaráda nebo kamarádky může být totiž dokonalým lékem na samotu, se kterou se často singles perou.

6614518_l

Manuál pro přátelský sex

1. Vyjasněte si situaci A to nejen jeden druhému, ale i sama v sobě. Je vám smutno? Je. Chcete spočinout v mužské náruči? Ano. Ale předem se ujistěte, že se nezamilujete a neuděláte si, sama sobě a dobrovolně, ze života peklo. Protože my ženy k tomu máme silné sklony.

2. Dejte na rady Když už si užít, tak naplno! Ač to zní zvláštně, zkuste nenápadně propátrat milostnou historii svého kamaráda, protože pokud se jeho představy neshodují s vašimi, pak byste mohla nakonec zažít horší večer, než kdybyste zůstala doma sama.

3. Prověřujte! Někdy si myslíme, že o svém kamarádovi víme všechno, ale… ono to tak není. Dejte si pozor, abyste se nedala dohromady s někým, kdo o vás dvou bude na potkání vykládat! Pokud se s takovými historkami netají a navíc má pověst chlapa, který nenechá žádnou sukni na pokoji, dejte od něho ruce pryč.

4. Ničeho nelitujte Nejhorší, co můžete pro sebe udělat, je, že budete litovat později toho, co se stalo. Bylo to jen a jen vaše rozhodnutí, nikdo vás do něho nenutil! Nevyčítejte ten „jednorázový večer“ ani sobě, ale ani svému protějšku. A nikdy se k němu už nevracejte. Tedy přinejmenším až do příštího svatého Valentýna…

5. Zapomeňte na předsudky Že se to nedělá a že do něho nejste zamilovaná? A co má být? Je docela dobře možné, že máte zájem o nějakého muže, který vás tahá za nohu, pak je kamarád ideální terapií. Nebo máte za sebou rozchod, který bolí, ať už ho iniciovala jakákoli strana, a pak potřebujete léčbu jako sůl. A jak se nejlíp zapomíná? V náručí muže!

6. Vybírejte s rozmyslem Vím, vím, že i on musí být svolný… Ale jistě máte kolem sebe nějaké ctitele, o kterých víte, že se mu líbíte, ale chodit na vážno byste s nimi nechtěla. Ale tak jako tak je třeba, aby muž, který s vámi bude sdílet intimní chvilky, odpovídal vašim požadavkům. Pokud vám tedy už dnes na něm něco vadí – stačí gesto – bude vám to vadit víc a víc.

7. Jděte proti svému typu A naopak: rozhodně se nedávejte dohromady s mužem, který se vám už dlouho líbí a který vám dal stokrát najevo, že budete „jen kamarádi“. Na něho formulku „kamarád taky rád“ nezkoušejte! Je možné, že by kývl, ale výsledkem by bylo jen trápení. Vím, je to lákavé, dostat toho, koho vlastně chcete, ale vy přece hledáte pohodu – a ne pravý opak!

8. Vynechte ženaté To by mělo být samozřejmé, ale často není… Stejně tak zadané. Nic dobrého by to nepřineslo ani jedné straně a navíc je to nefér. A je docela pochopitelné, že takových mužů má každá z nás kolem sebe nejvíc, právě proto, že má kamarádky. Takže na muže, který není singl, zapomeňte!

9. Domluvte si pravidla Pravidlo číslo jedna: nezamilovat se! Nepronásledovat se. Nic nevyčítat. Pokud jeden z vás potká potencionálního partnera nebo lásku, skončit v klidu. Nedělat nic, co může ublížit. Vídat se, když chtějí oba, nenaléhat, pokud ten druhý nemá náladu nebo čas. A především – prožívat společně hezké chvíle.

Foto: 123rf.com