Hodně pohybu na pódiu, cvičení a zdravá strava – to jsou hlavní zbraně Dary Rolins (40) v boji s přebytečnými kily. Zpěvačka nedá dopustit ani na odlehčovací dny, kdy v jejím jídelníčku hraje hlavní roli rýže.

"Tělo se zbaví všech nečistot. Příjemným bonusem je pak fakt, že za ty dva tři dny ručička na váze ukáže o kilo až dvě méně," pochvaluje si zpěvačka. Nejčastěji volí rýži natural, divokou nebo dlouhozrnnou, kterou vaří spolu s bujónem a v průběhu dne si dá tři až pět malých porcí. Samozřejmostí jsou pak pak dva až tři litry vody nebo neslazených čajů.

Dopřejte si sushi  I přesto, že rýže, zejména ta neloupaná, obsahuje řadu zdraví prospěšných látek, není všemocná. Nehledě na fakt, že už po týdnu byste se na rýži už nemohli ani podívat, kdybyste jedli a jen a pouze ji. I proto odborníci na výživu doporučují dlouhodobější rýžovou dietu doplnit bílým masem, rybami, zeleninou a ovocem. Takže pokud jste si oblíbili sushi, je pro vás podobný dietní plán ideální.

7962540_l

"K snídani si dopřejte třeba jogurt nebo netučný tvaroh s ovocem, k obědu pak rýži s masem a zeleninou," doporučuje Iva Málková ze sdružení STOB (Stop obezitě). Povečet pak člověk může salát s tuňákem nebo jogurtem.

Rizoto po farmářsku (Risotto del fattore)

Přívítejte jaro ve velké stylu pod taktovkou Emanuela Ridiho. V téhle formě si rýži zamilovala nejen Dara Rolins, jistě si na ní pochutnáte i vy, aniž by utrpěla vaše postava!

13419115_l

Budete potřebovat:

320 g rýže carnaroli, 6 stonků zeleného chřestu, 150 g cukrového hrášku, 150 g fazolových lusků, 2 dcl bílého vína, zeleninový vývar, strouhaný parmazán, šalotka, hladkolistou petržel, sůl, pepř, olivový olej

Jak na to:

Na oleji osmahněte šalotku, přisypte rýži, nechte ji obalit tukem a poté zalijte vínem. Nechte tekutinu odpařit a postupně přilévejte vývar. Přidejte pokrájené stonky chřestu, fazolky a cukrový hrášek. Podle potřeby dolejte vývar a za občasného míchání vařte asi dvacet minut. Na závěr přidejte pokrájenou petržel a posypte hoblinkami parmazánu.

Foto: Petra Ficová a 123rf.com