Konečně zhubnout! Tohle předsevzetí patří ke každoročním stálicím i mezi celebritami. Například herečka Jana Paulová (58) nedá dopustit na proteinovou dietu.

"Musím říct, že vejít se stále do toho samého kostýmu není žádná hračka, i proto jsem zkusila nejrůznější diety. Ale rychle jsem se vrátila k původním návykům, nebo jsem jednoduše jíst vůbec nestíhala," nechala se slyšet.

"V tomto ohledu je KetoDiet jiná, jídlo máte připravené hned a hladem tedy rozhodně netrpíte," pochvaluje si Paulová stravovací režim, který sází na proteiny a má tři fáze.

Zásady proteinové diety:

  1. První dva až čtyři týdny je třeba upravit jídelníček a zařadit do něj pět proteinových jídel, která lze doplnit vhodnými druhy zeleniny, například brokolicí, listovým salátem, zelím, kapustou, lilkem nebo třeba čerstvými houbami a klíčky.

  2. Ve druhé fázi počítejte se třemi proteinovými pokrmy, jež jsou doplněny o dvě jídla bohatá na bílkoviny. Dopřát si můžete vejce, ryby a libové maso, kromě vepřového. Povoleny jsou už i sladší druhy zeleniny jako cibule, rajčata, paprika, mrkev nebo červená řepa a česnek. Tato fáze je dlouhá 21 až 56 dní.

  3. Posledním krokem proteinové diety je pak ideální stravovací režim, díky němuž si váhu udržíte. Podle potřeby zařaďte do svého jídelníčku jedno nebo dvě proteinová jídla, konzumujte potraviny bohaté na bílkoviny a také ovoce a zeleninu. Omezte přílohy, tučná jídla a alkohol. Samozřejmostí je dodržování pitného režimu, jenž zahrnuje minimálně 1,5 litru vody a pravidelný pohyb.

Jana Paulová prozradila, že díky nové dietě, kterou si oblíbila i hollywoodská hvězda Renée Zellweger, zhubla čtyři kilogramy a nemůže si ji vynachválit. Jedinou nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady, které ale za vysněnou postavu rozhodně stojí.

salatKoza

Foto: Herminapress a archiv