Hollywoodská herečka Jennifer Aniston (44) je štíhlá jako proutek, ale rozhodně to není zadarmo. S nadsázkou lze říct, že od té doby, co je slavná, je na dietě.

Nezdravá a lékaři zatracovaná Atkinsonova dieta povolující tučné maso a majonézu, ale i zónová dieta, na níž odborníci pohlížejí o poznání smířlivěji – hvězda seriálu Přátelé vyzkoušela obě a nedá dopustit ani na tu, která operuje s glykemickým indexem potravin.

Narozdíl od fanynek, které ji v hubnutí slepě následují, má ale herečka kolem sebe tým odborníků, kteří se jí o jídelníček starají a dbají na to, aby jedla, co má. Dopřává si především ryby, libové maso z králíka nebo krůty, kopu zeleniny a čas od času nějaký ten brambor nebo raději luštěniny a ořechy. Chutě na sladké zahání Jennifer kouskem hořké čokolády nebo ovoce.

Salat

Do toho pravidelně cvičí a v této souvislosti se sluší dodat, že i když se celý život v jídle hlídá, její tělo nestrádá a váhu si drží. V jejím případě jo-jo efekt nemá šanci, díky pravidelným menším porcím udržuje metabolismus v neustálém chodu.

Když potřebuje rychle zhubnout do šatů na červený koberec nebo se chystá na novou roli, sází Aniston na nejnovější hit mezi hollywoodskými hvězdami – baby dietu. Možná se tak připravuje na okamžik, až se stane matkou.

Ve zkratce jíte to, co osmiměsíční dítě. Připravte si proto kašičky ze zeleniny, vybraných druhů masa, bez oblíbených dochucovadel a přemíry soli. Ty dostanete buď v obchodě, nebo se budete muset postavit k plotně a miniporce si připravit sami.

Odborníci ale varují před nedostatečným energickým příjmem. Doporučují tuto dietu pouze v případě, že si dopřejete také jedno dospělácké jídlo, rozhodně ale ne smažený sýr s hranolkami. Výhodou je bezesporu fakt, že do sebe nebudete cpát moc soli a konzervantů a budete mít větší přehled o tom, co jíte.

Foto: Profimedia a archiv